Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien priėmė Švedijos generalinę auditorę Ingą Brit Ahlenius.

Pranešimas VIR 2000 m. spalio 26 d.

Susitikimas surengtas susipažinti ir palyginti, kokios reikšmės gali turėti parlamentinė kontrolė valstybinėms institucijoms.

Viešnia Seimo Pirmininką informavo, kad Švedijos Riksdagas (parlamentas) netrukus priims Audito įstatymo pataisą, kuria valstybės kontrolierius bus pavaldus parlamentui. Tuo bus iš dalies sulaužyta tradicija, įsigaliojusi nuo XVII amžiaus.

Parlamentas, kaip rinkėjų atstovaujamoji institucija, gali vykdyti audito priežiūrą, gaudama Generalinio auditoriaus ataskaitas.

A.Paulauską domino Švedijos generalinio audito įtaka valstybės institucijoms. Inga Brit Ahlenius ypač išskyrė jos tarnybos viešumo ir atvirumo principą, kurio laikantis galima iš tikrųjų nuosekliai vykdyti abi - finansinę ir ūkinės veiklos kontrolės funkcijas.

Pasak Švedijos generalinės auditorės, užtikrinti piliečiams teisę į informaciją žinoti apie patikrinimų rezultatus yra svarbiau nei rekomenduotinos nuobaudos. Inga Brit Ahlenius informavo Seimo Pirmininką, kad Lietuvos valstybės kontrolės darbuotojai per susitikimą su ja "gyvai sujudo", kai ji būtent šiuos aspektus pabrėžusi.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas supažindino Švedijos generalinę auditorę, kaip atitinkamos Seimo komisijos ir komitetai įgyvendina teisę išryškinti parlamentinę kontrolę ir ją toliau tęs, o informacija apie ištirtus reiškinius paprastai būna skelbiama ir taip pat turės ateityje būti viešai skelbiama. Seimo Pirmininkas išreiškė vilties, kad viešumo bei atvirumo aspektu Švedijos generalinio auditoriaus tarnybos patirtis itin pravers Lietuvos valstybės kontrolieriui.
Naujausi pakeitimai - 2000 10 26.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas