Lietuvos Respublikos Seimas

A.Bauros komandiruotė į Kanadą (2004 07 3-9)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS

 

Kodas 8860529     Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius-2     Tel. (8~5) 239 63 42     Faks. (8~5) 239 63 79

El.p. anbaur@lrs.lt

________________________________________________________________________________________________________

 

Seimo nario Antano Bauros komandiruotės į Charlottetown (Kanada)

2004 liepos 3-9 dienomis ATASKAITA

 

 

2004 m liepos 3-9 dienomis dalyvavau parlamentinės Frankofonijos asamblėjos 30-joje sesijoje, kurią organizavo Kanados Princo Edvardo salos sekcija. Asamblėjos darbe dalyvavo daugiau kaip 130 parlamentarų iš 32 šalių – tikrųjų narių ir 2 šalių – tame tarpe Lietuvos – stebėtojo teisėmis. Bendras parlamentinės asamblėjos dalyvių skaičius buvo apie 250.

 

Dalyvių šalių geografija buvo labai plati. Be Europos šalių atstovų dalyvavo dalyviai iš 16 Afrikos valstybių, taip pat Vietnamo, Laoso, Sirijos. Iš buvusio Rytų bloko savo parlamentarus atsiuntė Vengrija bei Rumunija.

 

Per 4 asamblėjos darbo dienas vyko moterų parlamentarių tinklo susirinkimai, 2 plenariniai bei 1 komisijos posėdžiai. Plenariniuose posėdžiuose pagrindinius pranešimus perskaitė p.Abdon Diouf – Frankofonijos generalinis sekretorius, p. Mahamane Ousmane (Nigeris) – Frankofonijos parlamento asamblėjos pirmininkas, p.Žakas Legendre (Prancūzijos senatorius) – Frankofonijos parlamento generalinis sekretorius, papildomus pranešimus – delegacijų vadovai.

 

Pagrindiniai klausimai, kurie buvo nagrinėti plenariniuose posėdžiuose, apėmė tarpparlamentinį bendradarbiavimą ir demokratijos plėtrą, ypatingą dėmesį atkreipiant į solidarumo stiprinimą tarp parlamentinių institucijų.

 

Parlamentinė asamblėja, priimdama eilę rezoliucijų, įvertino pasaulio visuomenei rūpimus įvykius Irake, Afganistane, Palestinoje, Haityje, Kambodžoje, Dramblio Kaulo Krante ir kt.

 

Kadangi Lietuva Frankofonijos parlamentinės asamblėjos veikloje kaip stebėtoja dalyvauja jau keletą metų, tai aš buvau paprašytas paaiškinti apie šalies norus ir galimybes tapti tikrąja nare. Paaiškinau, jog jų pageidavimą perduosiu Seimo valdybai, o sprendimą tikriausiai priims naujos kadencijos Seimas.

 

PRIDEDAMA. Asamblėjos darbotvarkė, posėdžių medžiaga

 

 

Seimo narys                                                                                                          Antanas Baura
Naujausi pakeitimai - 2004 10 29.
Audra Bielinienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   KANADA

LR Seimas