Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvą priminsiantis meno kūrinys nuo šiol bus eksponuojamas Europos Parlamente

2004 m. rugsėjo 28 d. pranešimas VIR

Briuselyje viešintis Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas Europos Parlamento Pirmininkui Chosepui Boreliui Fonteljesui (Josep Borrell Fontelles) įteikė Lietuvą Europos parlamente priminsiantį specialiai šiam tikslui sukurtą meno kūrinį, pavadintą „Eurovista“.

Įteikdamas šią skulptūrą Europos Parlamento Pirmininkui, A. Paulauskas pažymėjo, kad ši dovana – tai noras Lietuvą Europos parlamente pristatyti ne tik Lietuvoje rinktų europarlamentarų darbu, bet ir šiuo originaliu meno kūriniu.

Seimo Pirmininkas antradienį su naujuoju Europos Parlamento vadovu taip pat aptarė tolesnę Europos Sąjungos plėtrą, Europos Sąjungos bendradarbiavimą su valstybėmis, siekiančiomis glaudesnio suartėjimo su Europos Sąjunga, kalbėjosi apie Europos konstitucinės sutarties ratifikavimo perspektyvas.

A. Paulauskas narystės Europos Sąjungoje aktualijas aptarė ir su kadenciją baigusiu Europos Parlamento vadovu Patu Koksu (Pat Cox), Europos Komisijos nare Dalia Grybauskaite, Lietuvoje rinktais Europos parlamento nariais, susitiko su Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO ambasadore Ginte Damušis ir Lietuvos ambasadoriumi Belgijoje Audriumi Naviku.

Baigdamas vizitą Briuselyje A. Paulauskas šiandien Briuselyje taip pat įteikė Lietuvos valstybinius apdovanojimus. Jie įteikti Europos Komisijos nariams Lojolai de Palasio (Loyola de Palacio), Antonijui Vitorinui (Antonio Vitorino), Europos Parlamento narei Marijai Berger (Maria Berger), buvusiai Europos Komisijos Plėtros generalinio direktorato direktorei Fransuazai Gaudenzi-Objė (Francoise Gaudenzi-Aubier) (po mirties).

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2004 09 28.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas