Lietuvos Respublikos Seimas

Parlamento vadovas vyks į Briuselį

2004 m. rugsėjo 27 d. pranešimas VIR

Rugsėjo 27–28 dienomis Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas viešės Briuselyje (Belgijos Karalystė).

V i z i t o p r o g r a m a

Rugsėjo 27 d., pirmadienis

20.00 val. – susitikimas-vakarienė su Lietuvos atstovais Europos Parlamente.

Rugsėjo 28 d., antradienis

9.30 val. – susitikimas su Europos Komisijos nare Dalia Grybauskaite (Rue Van Maerlant, 2–5 aukšte, 48 kabinete);

11.00 val. – susitikimas su buvusiu Europos Parlamento Pirmininku Patu Koksu (Pat Cox);

11.30 val. – susitikimas su Europos Parlamento Pirmininku Chosepu Boreliu Fonteljesu (Josep Borrell Fontelles);

12.00 val. – iškilminga „Eurovistos“ atidengimo ceremonija*;

priėmimas Seimo Pirmininko vardu – nacionalinių patiekalų degustacija (Altiero Spinelli pastate Wiertz g., trečiame aukšte, prie skaityklos);

12.45 val. – susitikimas su žiniasklaidos atstovais (Altiero Spinelli pastate Wiertz g., trečiame aukšte, prie skaityklos);

13.15 val. – susitikimas su Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Šiaurės Atlanto organizacijos sutarties ambasadore Ginte Damušis ir Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Belgijoje Audriumi Naviku;

15.30 val. – Lietuvos valstybinių apdovanojimų įteikimas Europos Komisijos nariams Lojolai de Palasio (Loyola de Palacio), Antonijui Vitorinui (Antonio Vitorino), Europos Parlamento narei Marijai Berger (Maria Berger), buvusiai Europos Komisijos Plėtros generalinio direktorato direktorei Fransuazai Gaudenzi-Objė (Francoise Gaudenzi-Aubier) (po mirties).

 

*„Eurovista“

Naujos Europos kūrimas – valstybių jungimasis į vieną dvasinę, kultūrinę, ekonominę bendriją – tai procesas, kurio neįmanoma pervertinti. Pirmą kartą tautos jungiasi savanoriškai, be karų ir prievartos. Džiugu, kad šių istorinių permainų dalyvė yra ir Lietuva.

Reikšmingiausiems istorijos įvykiams įamžinti statomi paminklai, kuriami meno kūriniai.

Pažymėdamas naujųjų Europos valstybių įstojimą į Europos Sąjungą, Lietuvos Respublikos Seimas dovanoja Europos Parlamentui Lietuvos skulptoriaus Leono Pivoriūno plokštuminę instaliaciją „Eurovista“.

„Eurovista“ – tai iš paukščio skrydžio regima Europa. Medžiaga, iš kurios kūrinyje formuojamas Europos kraštovaizdis, yra susmulkintos Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinės valiutos. Įvairių spalvų ir atspalvių piniginiai ženklai, pasklidę po visą „panoramą“, darniai papildo vienas kitą ir tuo pabrėžia tolerantišką visų Europos valstybių ir tautų sambūvį. Stiklinės talpyklos su susmulkintais konkrečių valstybių pinigais yra kompozicijos sudėtinė dalis. Jos nusidriekia per visą kūrinį, o įrašai ant jų skelbia, kurios valstybės pinigai jose yra sudėti.

Piniginiai ženklai, kaip ir himnas, herbas bei vėliava, šimtmečius buvo valstybių simboliai. Kadaise filosofai pavadino piniginius ženklus žmonių svajonių įkūnytojais. Dabar jie, susmulkinti ir sudėti į stiklines talpyklas-relikvijorius, susilieja į vientisą audinį – Europos kraštovaizdį. Unikali kūrinio medžiaga skatina apmąstymus apie istorijos tėkmę, praeities svajones, naujas viltis, didžią suvienytos Europos idėją.

Ši Lietuvos Respublikos Seimo dovana simbolizuoja naujųjų Europos Sąjungos šalių ryžtą tęsti integracinius procesus Europoje. Šimtametės pastangos sukurti vertybėmis, solidarumu ir bendradarbiavimu pagrįstą vieningą Europą dabar tampa tikrove. Priėmusi dešimt naujų narių ir suvienijusi apie 450 milijonų piliečių, Europos Sąjunga pradeda naują istorinės ir politinės raidos etapą. „Eurovista“ atskleidžia lietuvių tautos pagarbą kitų šalių kultūrai ir istorijai bei pažymi jos sugrįžimą į Europos tautų šeimą. „Eurovista“ taip pat įprasmina tai, kad suvienytos Europos ateitis yra mūsų bendra atsakomybė.

Seimo ryšių su visuomene vyr. specialistas

Artūras Zeleniakas (tel.: 239 6666)
Naujausi pakeitimai - 2004 09 27.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas