Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas su Naujosios Zelandijos ministru aptarė naujas bendradarbiavimo perspektyvas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį priėmė Naujosios Zelandijos užsienio reikalų ir prekybos ministrą Filą Gofą (Phill Goff).

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Naujoji Zelandija, nors ir tolima geografiškai, artima Lietuvai demokratinėmis nuostatomis ir išreiškė viltį, kad Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, atsivers naujos Lietuvos ir Naujosios Zelandijos bendradarbiavimo perspektyvos. „Esame suinteresuoti plėtoti bendradarbiavimą prekybos ir investicijų, žemės ūkio, turizmo, mokslo, kultūros bei kitose srityse“, – akcentavo parlamento vadovas.

Naujosios Zelandijos ministras pabrėžė, kad nuo kitų metų balandžio Naujoji Zelandija planuoja panaikinti vizas Lietuvos piliečiams, kurių nebuvimas pagyvintų dvišalius Lietuvos ir Naujosios Zelandijos ryšius. Ministras taip pat akcentavo, kad viena iš perspektyvių bendradarbiavimo sričių galėtų tapti biotechnologijos, kurios Naujojoje Zelandijoje yra pasiekusios didelių laimėjimų.

F. Gofas taip pat pasidalino ir savo įspūdžiais apie Lietuvą. Jis pabrėžė, kad vizito metu jam didelį įspūdį padarė Vilniaus istorinis bei kultūrinis paveldas, o ypač Lietuvos žmonės, ilgai kovoję ir atgavę savo nepriklausomybę. Ministras prisiminė ir savo gimtajame Naujosios Zelandijos Oklendo mieste gyvenančią lietuvių bendruomenę.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 09 15.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas