Lietuvos Respublikos Seimas

Pasitarime pas Seimo Pirmininką ieškota būdų kaip stabdyti smurtą prieš vaikus

2004 m. rugsėjo 10 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas susitikime su valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė smurto prieš vaikus atvejus, kalbėjosi apie galimybes ir sprendimus, kurie užkirstų kelią fiziniam ir psichologiniam smurtui.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad yra daug institucijų, dirbančių vaikų teisių apsaugos srityje, tačiau trūksta efektyvaus tarpžinybinio bendradarbiavimo, asmeninės atsakomybės.

Seimo vadovas akcentavo, kad itin svarbus vaidmuo, kuriant ir įgyvendinant strategijas vaiko teisių klausimais, tenka nevyriausybinėms organizacijoms ir kaimo bendruomenėms. Jis taip pat pažymėjo, kad kovos su smurtu prieš vaikus priemones svarbu įtvirtinti įstatymais, o parengtas Valstybinės vaiko teisių apsaugos įstatymo priėmimas neturėtų būti atidėliojamas. “Pagrindinis įstatymo tikslas – reformuoti esamą vaiko teisių apsaugos institucijų sistemą valstybės ir savivaldybių lygmenyje, sustiprinti jų vaidmenį bei didinti veiklos efektyvumą”, - teigė Seimo Pirmininkas.

Susitikimo metu taip pat atkreiptas dėmesys į Baudžiamojo proceso kodekso pataisas dėl kardomųjų priemonių smurtautojams, kurios būtų pritaikytos smurtautojui, o ne smurto aukai. Jas patvirtintus, smurtautojui būtų apribotos galimybės gyventi šalia smurtą patyrusios aukos, o ne priešingai, kaip yra reglamentuota šiuo metu.

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2004 09 10.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas