Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas priėmė kadenciją pradedančius Šveicarijos ir Korėjos Respublikos ambasadorius

2004 m. rugsėjo 8 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį priėmė kadenciją pradedančius Šveicarijos ambasadorę Aną Boti (Anne Bauty) ir Korėjos Respublikos ambasadorių Ahn Hyo-Seung.

Susitikime su Šveicarijos ambasadore Seimo Pirmininkas A.Paulauskas prisiminė pernai įvykusį Šveicarijos parlamento vadovo Iveso Kristeno (Yves Christen) vizitą ir išreiškė viltį, kad parlamentiniai dvišaliai Lietuvos ir Šveicarijos ryšiai glaudžiai plėtosis ir po šių metų spalio mėnesį įvyksiančių Lietuvos Seimo rinkimų.

A.Paulauskas pasidžiaugė sėkmingu dvišaliu ekonominiu bendradarbiavimu, Lietuvos–Šveicarijos ryšiais kultūros bei švietimo srityse. Seimo Pirmininkas akcentavo, kad ypač sparčiai auganti Lietuvos ekonomika tikisi didesnių Šveicarijos verslininkų investicijų.

Rygoje reziduosianti Šveicarijos ambasadorė informavo Seimo Pirmininką, kad Šveicarija jau yra priėmusi sprendimą atidaryti ambasadas Vilniuje bei Taline, tačiau reikia išspręsti finansinius ambasadų įkūrimo klausimus.

Susitikime su Korėjos Respublikos ambasadoriumi Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pabrėžė, kad abiejų valstybių santykiai sėkmingai plėtojami daugelyje sričių ir išreiškė viltį, kad Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare šiems santykiams atsiveria naujos galimybės.

Korėjos Respublikos ambasadorius taip pat pabrėžė tikįs, kad dvišaliai politiniai bei ekonominiai ryšiai turi gerą plėtros perspektyvą Lietuvai tapus visateise Europos Sąjungos nare.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 09 08.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas