Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko ir JAV Kongreso narių susitikime neapsieita ir be krepšinio

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su aštuonių Lietuvoje viešinčių JAV Kongreso narių delegacija. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovas Andrius Kubilius.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas susitikime pasidžiaugė, kad Lietuvos ir JAV parlamentiniai ryšiai yra glaudžiai ir intensyviai plėtojami, padėkojo JAV Kongresui už paramą Lietuvos siekiui tapti NATO nare.

„Lietuva šiemet išgyveno daug svarbių įvykių, tapome pilnateisiais nariais NATO, Europos Sąjungos organizacijose, kuriose esame pasirengę dalyvauti visu pajėgumu“, pabrėžė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas taip pat akcentavo, kad Lietuvai labai aktuali JAV parama plėtojant infrastruktūrinius projektus, įgyvendinant energetinio tilto į Vakarus idėją.

JAV Kongreso delegacija savo ruožtu paprašė Lietuvos paramos plečiant Europos Sąjungos ekonominių partnerių sąrašą.

JAV Kongreso delegacijos nariai pabrėžė savo akimis įsitikinę, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuva padarė įspūdingą pažangą, pasveikino Lietuvą tapus NATO ir Europos Sąjungos nare.

JAV delegacija pasveikino Lietuvos vykdomą už aktyvią kovą su korupcija, dalyvavimą tarptautinėse taikos palaikymo misijoje Irake ir Afganistane, domėjosi, kokie artimiausi Lietuvos laukiantys iššūkiai.

Susitikime dalyvavęs G. Kirkilas pajuokavo, kad artimiausias iššūkis – rytoj Atėnuose nugalėti JAV olimpinę krepšinio rinktinę. Lietuvos delegacija akcentavo, kad Lietuvai ypatingai svarbios temos - užsienio investicijų pritraukimas, žinių ekonomikos kūrimas ir skatinimas.

Susitikime taip pat aptartas bevizio režimo į JAV įvedimo galimybės. JAV delegacijos atstovai pripažino, kad vizų režimas iš tiesų apsunkina pasikeitimą žiniomis ir darbuotojais, ypatingai tokiose svarbiose srityse kaip informacinės technologijos. JAV kongreso nariai pabrėžė, kad sprendžiant šį klausimą, labai svarbu, kad kuo daugiau JAV parlamentarų atvyktų Lietuvą ir patys įsitikintų šalies pažanga.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 08 20.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas