Lietuvos Respublikos Seimas

2004 05 19 Aplinkos apsaugos komiteto posėdis

2004 m. gegužės 19 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitetas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio, vietinių ir regioninių reikalų komiteto (toliau – ETPA) nariu, Prancūzijos senatoriumi Danieliumi Gulė (Daniel Goulet), kurį Komitetas įpareigojo parengti atskaitą apie galimas telkinio D-6 eksploatavimo pasekmes Baltijos jūros ekologijai. Susitikime taip pat dalyvavo kartu su senatoriumi atvykę komiteto sekretoriato darbuotojai Alfred Sixto, Natalie Milsztein ir Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos ETPA nariai Sigita Burbienė ir Vaclov Stankevič.

Per susitikimą aptarta Baltijos jūros ekologinė būklė. Posėdžio dalyviams didžiausią susirūpinimą kelia Rusijos Federacijos kompanijos „LUKoil“ telkinio D-6, esančio netoli Kuršių nerijos, galimos eksploatavimo pasekmės. Todėl buvo aptartos priemonės, kurios užtikrintų ekologinį saugumą Baltijos jūroje, žalos atlyginimo sąlygos bei lėšų poreikis įsigyti technikai galimos avarijos padariniams likviduoti.

Danielius Gulė pažymėjo, kad Europos Taryba yra pasirengusi aktyviai tarpininkauti Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims derantis su Rusija dėl telkinio D-6 ekologinio saugumo ir galimų avarijos pasekmių likvidavimo programų.

Po vizito Lietuvoje Europos Tarybos atstovas ketina apsilankyti Kaliningrade, išklausyti Rusijos Federacijos atstovų nuomonę apie naujojo naftos gręžinio eksploatavimo ekologinį saugumą ir pateikti išvadas bei rekomendacijas.
Naujausi pakeitimai - 2004 05 21.
Vida Katinaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Aplinkos apsaugos komitetas  >   Apie posėdžius

LR Seimas