Lietuvos Respublikos Seimas

Parlamento vadovas susitiko su JAV ambasadoriumi

2004 m. gegužės 13 d. pranešimas VIR

Šiandien laikinai einantis Seimo Pirmininko pareigas Česlovas Juršėnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Stefenu Donaldu Malu (Stephen Donald Mull). Susitikime aptarti abiejų valstybių santykiai.

Pasak Seimo vadovo, pasikeitęs Lietuvos tarptautinis statusas reiškia ir glaudesnius Lietuvos, kaip Europos Sąjungos ir NATO narės, santykius su JAV. Atsiveria visiškai naujos galimybės plėtoti dvišalius santykius ne tik politinėje, saugumo, bet ir ekonominių ryšių bei kitose srityse.

Č.Juršėnas teigė, kad Seimas suinteresuotas toliau tęsti ir pagilinti bendradarbiavimą su kolegomis JAV Kongrese. Birželio pradžioje Lietuvos parlamento vadovas kartu su kitais Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų Pirmininkais rengiasi vykti į Vašingtoną, kur numatyti susitikimai su JAV Atstovų rūmų Pirmininku Denisu Hastertu (Dennis Hastert), Kongreso ir Senato nariais, aukštais administracijos pareigūnais.

Č.Juršėnas taip pat iškėlė bevizio režimo su JAV klausimą. Atsakydamas į klausimą dėl tolimesnio Baltijos valstybių oro erdvės patruliavimo misijos Šiauliuose pratęsimo, ambasadorius S.D.Malas patikino, kad JAV supranta ir remia Lietuvos poziciją ir teigė nemanąs, jog NATO sprendimai artimiausiu metu galėtų pasikeisti. „Nuo šiol priimant bet kokius Aljanso sprendimus jau dalyvaus ir Lietuva“, – pažymėjo JAV ambasadorius.

Lietuvos parlamento vadovas patikino, jog Lietuva pasirengusi būti stipri ir patikima NATO partnerė, laikysis duotų įsipareigojimų ir prisidės prie saugumo bei stabilumo stiprinimo. „Mes negalime likti nuošalyje, kai viso civilizuoto pasaulio uždavinys yra kova su pasauliniu terorizmu“, – sakė Č.Juršėnas.

Sigita Trainauskienė,

Seimo tarptautinių ryšių skyriaus vedėja,

Tel.: 239 6212
Naujausi pakeitimai - 2004 05 13.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas