Lietuvos Respublikos Seimas

Č.Juršėnas su Estijos Prezidentu aptarė tolesnio abiejų šalių bendradarbiavimo perspektyvas

2004 m. gegužės 2 d. pranešimas VIR

Vakar vizitą Estijoje pradėjęs laikinasis Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas susitiko su Estijos Respublikos Prezidentu Arnoldu Riuiteliu (Arnold Rüütel). Pokalbio metu aptarta politinė situacija abiejose valstybėse bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos šalims įstojus į NATO ir Europos Sąjungą. Pasak Seimo vadovo, naujas Lietuvos ir Estijos tarptautinis statusas žymi ir naują mūsų dvišalių santykių etapą. Regioninis bendradabiavimas, veiksmingai prisidėjęs prie trijų Baltijos valstybių nepriklausomybės įtvirtinimo bei sėkmingos mūsų šalių integracijos į euroatlantinę bendriją, išlieka aktualus ir prasmingas. A. Riuitelis pritarė nuomonei, jog Baltijos Asamblėja ir kitos regioninio bendradarbiavimo institucijos yra tinkamas forumas sprendžiant Baltijos jūros valstybių regioninius klausimus, užtikrinant Baltijos ir Rusijos bendradarbiavimą ES Šiaurės dimensijos rėmuose, dalyvaujant naujosios kaimynystės iniciatyvoje ir kituose projektuose.

Šiandien Česlovas Juršėnas susitiko su Talino lietuvių bendruomene, dalyvavo šventose mišiose Motinos dienai pažymėti. Per pietus įvyks trijų Baltijos parlamentų pirmininkų susitikimas, kurio darbotvarkėje – regioninio bendradarbiavimo plėtros klausimai bei šalių vaidmuo plėtojant transatlantinius ryšius.

Vakare Česlovas Juršėnas išvyksta į Strasbūrą, kur dalyvaus Europos Parlamento iškilmėse, skirtose Europos Sąjungos plėtrai.
Naujausi pakeitimai - 2004 05 02.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas