Lietuvos Respublikos Seimas

Parlamento vadovas – tarptautinėje konferencijoje Kaliningrade

2004 m. balandžio 21 d. pranešimas VIR

Šiandien l.e.p. Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Rusija ir Europa: informacinis bendradarbiavimas globalizacijos sąlygomis“. Konferencijoje nagrinėjami masinės informacijos priemonių, informacinių technologijų bei vieningos informacinės erdvės vystymo politikos klausimai. Renginio devizas – „Rusijos Kaliningradas – Europai ir Rusijai“.

Forume Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos parlamentų atstovai pabrėžė, kad nuo gegužės 1 dienos Kaliningrado sritis atsiduria Europos Sąjungos „apsuptyje“, todėl būtina išlaikyti ir plėtoti glaudų informacinį bendradarbiavimą.

L. e. p. Seimo Pirmininkas Č. Juršėnas pasveikino Forumo dalyvius ir savo gimtąja, ir dalyvių kalbomis: rusų, vokiečių, lenkų, suomių, baltarusių, tuo sulaukęs karštų ovacijų.

Č. Juršėnas pasiūlė kurti tokią informacinę visuomenę Europoje, plėtojant bendradarbiavimą su Kaliningrado sritimi, kuri jaustųsi ES plėtros ir priimamų sprendimų dalyvė – reikėtų aiškiai parodyti, kad Europos Sąjungos institucijos aptarinėja ne tik globalius, bet ir tiesiogiai ES piliečiams rūpimus kasdieninius klausimus – nuo telefoninių pokalbių tarifų iki ekologinės tarptautiniais regionais besidriekiančių paplūdimių švaros.

Bendroje parlamentų delegacijų spaudos konferencijoje Č. Juršėnas kaip pavyzdį kitoms šalims pabrėžė Lietuvos žiniasklaidos laisvę, kuri gali ir turi būti grindžiama tik savireguliavimo principu.

Forume dalyvauja Rusijos Federacijos Federalinio Susirinkimo Federacijos Tarybos Pirmininkas Sergejus Mironovas, Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Lionginas Pastusiakas (Longin Pastusiak), Mokslo ir aukštųjų technologijų tarybos prie Rusijos Federacijos Prezidento mokslinis sekretorius Michailas Kovalčiukas, Vokietijos Federacinės Respublikos Bundesrato Pirmininko pirmasis pavaduotojas Volfgangas Biomeris (Wolfgang Bömer) ir kiti.
Naujausi pakeitimai - 2004 04 21.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas