Lietuvos Respublikos Seimas

Nedarykime gėdos Šiauliams ir Lietuvai

Lietuvos įstojimo į NATO džiaugsmą nemaloniai apkartino incidentas Šiauliuose, kai buvo užpulti Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų kariškiai.

Visiškai nestebina, kai mūsų stojimui į NATO nepritarusių ir iki šiol nepritariančių užsienio valstybių tam tikros tarnybos darė, daro ir tikriausiai darys žygius, kad Lietuva įgytų nepatikimos NATO partnerės įvaizdį. Tačiau kai sąmoningai ar nesąmoningai tokią kenkėjišką veiklą vykdo mūsų Lietuvos piliečiai, o incidentą Šiauliuose laikau būtent tokia veikla, tai daro akivaizdžią gėdą ir mūsų valstybei, ir mūsų tautai.

Vis dėlto noriu tikėti, kad tai buvo atsitiktinis konfliktas, iš kurio neturėtume daryti politinių išvadų ar traktuoti jį kaip antipatinių nuotaikų proveržį. Tačiau tai rimtas perspėjimas Šiaulių miesto ir policijos vadovams.

Labai prašau šiauliečius suprasti apie NATO karių misijos svarbą mūsų valstybei ir branginti Šiaulių bei Lietuvos įvaizdį. Gerbkime žmones, kurie atvyko mūsų saugoti.

 

 

Artūras Paulauskas,

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas
Naujausi pakeitimai - 2004 03 31.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas