Lietuvos Respublikos Seimas

Prezidentas yra pažeidžiamas

Pranešimas VIR

2004 03 25

Prezidentas yra pažeidžiamas

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, su parlamento delegacija viešintis Japonijoje, apie praėjusio vakaro ir nakties įvykius Lietuvoje sužinojo senojoje Japonijos sostinėje Kiote.

A. Paulauskas, gavęs informaciją apie Prezidentūros blaškymąsi, susijusį su Jurijaus Borisovu skyrimu ar neskyrimu prezidento visuomeniniu patarėju, pareiškė nenustebęs dėl tokios įvykių eigos. Pasak jo, tai, kad prezidento aplinka pagaliau pripažino, jog tokia situacija susiklostė dėl prezidentui daromo spaudimo, rodo, kad jie pagaliau pripažino dar vieną svarbią aplinkybę: PREZIDENTAS YRA PAŽEIDŽIAMAS. Viskas atsistojo į savo vietas ir dar kartą įrodė, kad teisus buvo ir VSD vadovas Laurinkus, pateikdamas pažymą Seimui, ir Seimas – pradėjęs apkaltos procesą prezidentui.

Seimo pirmininko nuomone, yra sunkiai suvokiama, kai J. Borisovas, kol vyksta ikiteisminis tyrimas neturi teisės bendrauti su prezidentu, ne tik bendrauja, susitikinėja, bet ir skiriamas ar bandomas skirti prezidento patarėju. Tai, A. Paulausko, kaip teisininko nuomone, rodo, kad kardomoji priemonė, skirta J. Borisovui, gali būti traktuojama kaip per švelni.

 

Seimo pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2004 03 25.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas