Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas pradėjo oficialų vizitą Japonijoje

(Pirmadienis, kovo 22 d., Tokijas). Japonijos Atstovų rūmų Pirmininko Yohei Kono kvietimu Japonijoje su oficialiu vizitu viešintį Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską pirmadienį asmeniškai priėmė Japonijos imperatorius Akihito. Imperatorius Akihito ypač domėjosi kultūriniais Lietuvos ir Japonijos ryšiais, Lietuvos istorija, nepriklausomybės atgavimo kovomis.

Pirmadienį Seimo Pirmininkas ir jo vadovaujama Seimo delegacija taip pat susitiko su Japonijos Atstovų rūmų Pirmininku Yohei Kono, Aukštesniųjų (Tarėjų) rūmų Pirmininku Hiroyuki Kurata. Susitikimuose aptarti Lietuvos ir Japonijos parlamentiniai, kultūriniai, ekonominiai ryšiai, galimybės aktyviau plėtoti bendradarbiavimą Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir NATO.

Seimo delegaciją sudaro Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Japonija vadovas Jonas Jučas, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Vaclovas Karbauskis, Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, Naujosios Sąjungos (socialliberalų) frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas ir Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Seimo Pirmininkas Japonijos parlamento vadovams pristatė Lietuvą kaip sparčiausiai besivystančią valstybę, kurioje užfiksuotas didžiausias bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas Europoje ir neslėpė, kad vienas iš svarbiausių vizito tikslų - suaktyvinti ekonominį Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą, pritraukti naujų Japonijos investicijų į Lietuvą. “Geografiškai esame tarp Rytų ir Vakarų, turime gerus kelius, planuojame kurti logistikos centrą”, pabrėžė A. Paulauskas. Kartu su Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija į Japoniją yra atvykusi ir Lietuvos verslininkų grupė.

Susitikimuose su Japonijos parlamentarais Seimo vadovas išreiškė viltį, kad ir toliau aktyviai bus plėtojamas dvišalis bendradarbiavimas kultūros mokslo ir švietimo srityje, aktyvės aukštųjų mokyklų ir kitų mokslo įstaigų studentų mainų programos.

Abiejų Japonijos parlamento rūmų vadovai sveikino Lietuvos apsisprendimą dalyvauti pasaulinėje parodoje EXPO 2005, kuri vyks Aichi prefektūroje Japonijoje.

Susitikime su Japonijos parlamento atstovais neliko nepastebėta ir šiuo metu Lietuvoje vykstanti apkaltos Prezidentui procedūra. Susitikime su Lietuvos delegacija kartu su Japonijos Atstovų rūmų Pirmininku Y. Kono dalyvavęs jo pavaduotojas Kansei Nakano pabrėžė, kad Japonija atidžiai stebi Lietuvoje vykstančius procesus ir išreiškė viltį, kad Lietuva išlaikys demokratijos egzaminą. Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas į tai atsakė, kad nė viena valstybė nėra apsaugota nuo tokių įvykių ir pabrėžė, kad svarbiausia, jog pasibaigus apkaltai, Lietuva sustiprėtų ir politiškai, ir morališkai.

Padėkojęs už kvietimą apsilankyti Japonijoje, Seimo Pirmininkas savo ruožtu pakvietė Japonijos parlamento vadovus Y. Kono ir H. Kurata atvykti atsakomojo vizito į Lietuvą.

Rytoj Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija susitiks su Japonijos ir Lietuvos tarpparlamentinių ryšių grupe, susitiks su Japonijos Užsienio reikalų ministre Yoriko Kawaguchi, lankysis Lietuvos ambasadoje. Trečiadienį Lietuvos delegaciją priims Japonijos Ministras Pirmininkas Junichiro Koizumi.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 03 22.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas