Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas pradėjo oficialų vizitą Turkijoje

Pranešimas VIR

2004 kovo 3 d.

 

Šiandien Seimo pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama parlamentinė delegacija savo vizitą pradėjo padėdama vainiką prie Turkijos Respublikos pirmojo prezidento Mustafos Kemalio Atatiurko kapo jo mauzoliejuje.

Lietuvos delegaciją priėmė Turkijos Didžiosios Nacionalinės Asamblėjos (Parlamento) pirmininkas Bulent’as Arinc’as. Drauge su juo susitikime dalyvavo Turkijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupė, kurią sudaro pagrindinių parlamento frakcijų nariai.

Turkijos parlamento vadovas pasidžiaugė, kad Turkijos bendradarbiavimas su Lietuva prasidėjęs dar 1930 m., kai tarp abiejų valstybių buvo pasirašyta pirmoji bendradarbiavimo sutartis, įgavo naują pagreitį Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

Bulent’as Arinc’as pasidžiaugė, kad Lietuvos respublika visai netrukus taps Europos Sąjungos nare ir išreiškė viltį, kad Lietuva parems Turkijos siekį prisijungti prie šios garbingos tarptautinės organizacijos, lygiai taip pat, kaip Turkija rėmė Lietuvą, siekusią įstoti į NATO.

Turkijos Parlamento vadovas maloniai prisiminė savo vizitą į Lietuvą, kuri jį sužavėjo savo "gamtos ir istorijos grožiu". "Istorijos grožiu" B. Arinc’as pavadino amžiną narsios šalies nepriklausomybės siekį.

Abiejų valstybių parlamentų vadovai susitarė plėsti tarpparlamentinį bendradarbiavimą, keistis parlamentų komitetų delegacijomis.

Susitikime dalyvavę Turkijos parlamentarai aukštai įvertino Lietuvos, pirmaujančios tarp šiemet į ES priimamų valstybių, laimėjimus ir pripažino, kad jiems būtų labai naudingas Lietuvos patyrimas.

Lietuvos delegacijos susitikime su Turkijos parlamento Užsienio reikalų komiteto nariais jo pirmininkas Mehmedas Diulgeris kolegas iš Lietuvos atvirai supažindino su problemomis, kurias Turkijos diplomatams ir politikams sunkiai sekasi įveikti - tai ir stojimo į ES kliūtys, ir Kipro valstybės klausimai.

M. Dulgeris paprašė Seimo Pirmininką ieškoti būdų kaip supaprastinti kai kuriuos formalumus, susijusius su Lietuvos vizų gavimu, nes dabartinė tvarka nepadeda pilnaverčiam abiejų valstybių bendradarbiavimui.

Seimo pirmininkas pažadėjo pasidomėti vizų formalumais ir pasirūpinti, kad neliktų kliūčių mūsų valstybių ir tautų bendravimui.

Visi Turkijos parlamentarai, su kuriais bendravo Lietuvos Seimo delegacija, šilčiausiais žodžiais kalba apie Lietuvos ambasadore jų šalyje Halina Kobeckaitę, kuri su jais nuolat bendrauja ir, pasak jų, jau kalba turkiškai neblogiau už juos.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 03 03.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas