Lietuvos Respublikos Seimas

2004 01 12 d. Kalba Parlamento galerijoje

Gerbiami Seimo gynėjai, Parlamento galerijos svečiai,

Kasmet šioje vietoje pristatome ekspozicijas, skirtas paminėti Laisvės gynėjų dieną, prisiminti ir priminti 1991-ųjų sausio tragediją, permąstyti išgyvenimų prasmę.

Bene stipriausiai emocijas vaizdu, garsu, daiktais sugeba perteikti menininkai.

Dalia Matulaitės žinoma iš skulptorei būdingos valios, atkaklumo pasiekti ir parodyti tuos sprendimus, kurie matomi jos vizijose ir kurie iš tikrųjų labai įtaigiai atskleidžia tam tikrus Lietuvos istorijos puslapius.

Neseniai Šiauliuose iškilo Dalios Matulaitės kūrinys, skirtas aušrininkams, o Seimo Didįjį kiemą puošia mitologinės, poetų aprašytosios "Gražinos" skulptūra.

Kad ir kiek gyvensime, sausis lietuvių istorinio atminimo kontekste turės ypatingą reikšmę: mes apgynėme laisvę. Būtent dėlto Parlamento galerijoje pristatome "Laisvės nuojautą" - tai įspėjantis parodos pavadinimas. Autorė mums parodo, pataria, primena, kad greta dramatiškų, įtemptų akimirkų kažkur pasąmonėje 1991-aisias turėjo virpėti mintis ir viltis: LAIMĖSIME, APGINSIME, BŪSIME LAISVI IR KURSIME savarankiškai savo gyvenimus, sutelktus į vieną, vientisą - Valstybės gyvenimą.

Dalios Matulaitės skulptūros - daugiaprasmės: jos darbuose susilieja vanduo, varis, ugnis. Tai, kas kiekvienam lietuviui iš seniausių laikų pažįstama ir susiję su pasaulio pažinimu bei tradicijomis; tai medžiagos, kurios rodo atsparumą, jėgą. Šiuose darbuose atsispindi menininkės vaizduotė, kuri tikriausiai šiandien bus įdomi ir svarbi Parlamento galerijos lankytojams, ateinantiems iš Nepriklausomybės aikštės.

Nuoširdžiai sveikinu skulptorę Dalią Matulaitę ir sveikinu visus, susirinkusius į Laisvės dienos renginį, skirtą mūsų visų meninei vaizduotei pažadinti.
Naujausi pakeitimai - 2004 02 19.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. komandiruočių ir kelionių statistika  >   Vytenis Povilas ANDRIUKAITIS  >   Pranešimai, kalbos  >   2004

LR Seimas