Lietuvos Respublikos Seimas

ES programos “Jaunimas” konferencija 2003 m. spalio 3 d. TEZĖS

 Rytoj Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai renkasi Romoje, kur pradės svarstyti Konvento parengtą ES Konstitucinės sutarties projektą. Tarpvyriausybinė konferencija priims galutinius sprendimus dėl šio projekto.

 ES Konstitucinė sutartis ateityje taps svarbiausiu išsiplėtusios Sąjungos dokumentu.

 Čia susirinkusiems noriu priminti, jog keli šimtai jaunuolių iš visos Europos, tame tarpe ir šeši Lietuvos jaunimo atstovai, praėjusių metų liepą dalyvavo jaunimo Konvente dėl ES ateities. Jaunimo siūlymai buvo pristatyti “vyresniojo” Konvento nariams.

 Dar daugiau jaunų žmonių iš visos Europos į ES ateities diskusiją buvo įtraukti netiesiogiai – dalyvavo seminaruose bei konferencijose savo valstybėse ar užsienyje.

 Per pastaruosius du metus Lietuvoje buvo surengti keli jaunimo susitikimai dėl ES ateities, kuriuose turbūt dalyvavo ir nemaža dalis šiandien čia susirinkusio jaunimo.

 Jaunimo diskusija dėl ES ateities – MŪSŲ JAUNIMO AKTYVUMO TESTAS. Tai buvo gera proga įsitikinti ko Lietuvos jaunimui šiandien dar trūksta ir kaip veikia europinės jaunimo organizacijos.

 Pirmiausia, Lietuvos jaunimas šiandien nėra toks organizuotas, kaip ES valstybių jaunimas. Mūsų visų tikslas, jog kuo daugiau jaunuolių ateitų į visuomenines organizacijas. Europoje girdimas tik organizuoto jaunimo balsas. Jei norite būti išgirsti – burkitės ir bendraukite su kitais. Dalyvaukite europiniuose judėjimuose!

 Antra, jaunimui trūksta aktyvumo. Mums trūksta jaunimo lyderių. Mums trūksta JAUNŲ LYDERIŲ. Europoje tokių yra. Iš jų reikia mokytis.

 Trečia, jaunimui trūksta dalyvavimo europiniuose procesuose patirties. Tokios ES programos kaip “Jaunimas” yra gera mokyklą bei naudinga patirtis.

 Lietuvai tapus ES nare JUMS atsiveria nemažos galimybės dalyvauti įvairiuose procesuose. Jaunimo balsas Europoje vis dažniau girdimas, tiek sprendžiant jaunimo, tiek kitas problemas. Šiame chore Lietuvos jaunimo balsas gali būti stiprus.

 Bet tam reikia daugiau organizuoto jaunimo, daugiau patirties bei didesnio jūsų aktyvumo. SĖKMĖS!
Naujausi pakeitimai - 2004 02 19.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. komandiruočių ir kelionių statistika  >   Vytenis Povilas ANDRIUKAITIS  >   Pranešimai, kalbos  >   2003

LR Seimas