Lietuvos Respublikos Seimas

Gintaro Steponavičiaus Kelionės į Estiją 2003 m. spalio 15-16 d. ATASKAITA

Frydricho Naumano (Friedrich Naumann) fondo kvietimu 2003 m. spalio 15 d. dalyvavau šio fondo atstovybės Baltijos šalyse veiklos dešimtmečiui paminėti. Renginio metu buvo pristatyta Johan Norberg knyga “Žmonių gerovė – globali rinkos ekonomika”, vėliau vykusiose diskusijose taip pat dalyvavo Siim Kallas, buvęs Estijos premjeras, Riigikogu narys, Dr. Otto Graf Lambsdorff, Friedrich Naumann Fondo prezidentas, Eiki Nestor, Tautos partijos Möödukad Vicepirmininkas, Riigikogu narys, Manfred Wichmann, Friedrich Naumann Fondo atstovas Baltijos šalyse, kiti politikai, ambasadoriai ar visuomenės veikėjai.

Vizito Taline metu taip pat vyko susitikimai su Meelis Atonen, Estijos Ekonominių reikalų ir komunikacijos ministru, Rein Lang, Estijos parlamento (Riigikogu) Europos reikalų komiteto pirmininku, Kristen Michal, Estijos Reformų partijos generaliniu sekretoriumi, Anne Samlik, Estijos turizmo įmonių asociacijos prezidente ir asociacijos narės, įmonės “Restling”, direktoriumi Ole M. Rasmussen.

Susitikimų su Estijos Ekonominių reikalų ir komunikacijos ministru Meelis Atonen ir Estijos parlamento (Riigikogu) Europos reikalų komiteto pirmininku Rein Lang metu buvo metu pasikeista nuomonėmis apie šalių integraciją į Europos Sąjungą, valstybių poziciją dėl Europos Sąjungos Konstitucijos projekto nuostatų.

Estijos turizmo įmonių asociacijos vadovė Anne Samlik susitikimo metu išdėstė turizmo paslaugų plėtojimo ir darbo Lietuvoje problemas. Svarbiausia jų – Lietuvoje nėra pakankamai gidų, galinčių rengti ekskursijas skandinavų kalbomis. Mokantys skandinavų kalbas Estijos gidai negali gauti licenzijos užsiimti gidų paslaugomis Lietuvoje, nes licenzijos yra suteikiamos tik Lietuvos piliečiams. Diskusijos apie galimus problemos sprendimo būdus, buvo nutarta, jog, visų pirma, būtina bendradarbiauti su Lietuvos gidų gildija ir siekti gidų licenzijų pripažinimo abiejose šalyse. Bet kuriuo atveju, tai bus ypač aktualu valstybėms tapus ES narėmis ir įgyvendinant įsipareigojimus dėl laisvo paslaugų teikimo.

Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius
Naujausi pakeitimai - 2004 02 03.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   ESTIJA

LR Seimas