Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas apdovanotas „Auksinės fortūnos“ medaliu

Sausio 28 d., trečiadienį, Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su judėjimo „Černobylis“ pirmininku Gediminu Jančausku ir jo pavaduotoju Gediminu Tareila. Be jų susitikime dalyvavo Seimo narys Visvaldas Nekrašas.

G. Jančauskas padėkojo Seimo Pirmininkui A. Paulauskui ir Seimo nariui V. Nekrašui, kaip vieniems iš nedaugelio politikų, kuriems rūpi černobyliečių ir jų šeimų likimas. Pasak jo, po vieno jų susitikimų su Seimo Pirmininku ir buvo sudaryta darbo grupė černobyliečių socialinėms problemoms spręsti.

Judėjimo „Černobylis“ vadovai Seimo Pirmininkui įteikė Tarptautinės populiarumo reitingų akademijos „Auksinė fortūna“ (International Academic Rating of popularity „Golden Fortune“) Georgijaus medalį „Garbė. Šlovė. Darbas“. Šiam medaliui A. Paulauską pristatė judėjimas „Černobylis“.

Akademijos „Auksinė fortūna“ apdovanojimus yra gavęs Romos popiežius Jonas Paulius II, operos žvaigždė Plačidas Domingas, įžymusis altistas ir dirigentas Jurijus Bašmetas, Nobelio premijų komitetas, Vilniaus universitetas, Maskvos Didysis teatras, kiti politikai, menininkai, mokslininkai, kultūros, mokslo ir valstybinės institucijos.

Susitikime buvo aptartos černobyliečių, gyvenančių Lietuvoje, socialinės problemos. Seimo Pirmininkui buvo pateikta informacija apie tai, kad Seimo darbo grupė šioms problemoms spręsti parengė dokumentų projektų paketą, tačiau Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų valdininkai pasistengė, kad tie projektai netaptų įstatymais ar jų pataisomis.

Seimo Pirmininkas pažadėjo šiuos klausimus aptarti su Vyriausybės vadovu.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2004 01 28.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas