Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas su Italijos parlamentarais kėlė ir Lietuvos ambasados grąžinimo klausimą

2004 m. sausio 15 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ketvirtadienį susitiko su Italijos Senato Užsienio reikalų komisijos pirmininku Fiorello Provera. Susitikime aptartas dvišalis Lietuvos ir Italijos parlamentinis bendradarbiavimas, Lietuvos vaidmuo įstojus Europos Sąjungą bei NATO, pasikeista nuomonėmis dėl tolesnių Italijos ir Lietuvos ryšių stiprinimo.

A. Paulauskas taip pat iškėlė iki šiol neišspręstą buvusio Lietuvos ambasados pastato Romoje grąžinimo klausimą, primindamas, kad Prancūzija jau surado formą išspręsti analogišką ambasados pastato gražinimo problemą kompensacijos būdu. Italijos delegacijos vadovas pabrėžė turintis žinių, jog Lietuvos ambasados pastato sugrąžinimo klausimas Italijoje bus išspręstas kaip ir Prancūzijoje – kompensacijos būdu.

Susitikime Seimo Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad Lietuva neketina būti tik pasyvi narė išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. „Neketiname sėdėti sudėję rankų ir ketiname aktyviai dalyvauti naujos Europos kūrime“, pabrėžė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Lietuva drauge su kitomis Baltijos valstybėmis galėtų tapti ekspertu įgyvendinant Europos Sąjungos glaudesnį regioninį bendradarbiavimą su Pietų Kaukazo valstybėmis – Armėnija, Azerbaidžanu ir Gruzija.

Susitikime taip pat aptarta parlamentinės diplomatijos svarba, tolesnės galimybės stiprinti Italijos ir Lietuvos parlamentinį bendradarbiavimą. Seimo Pirmininkas padėkojo Italijai už ratifikuotas stojimo į Europos Sąjungą ir NATO sutartis bei perdavė kvietimą Italijos Senato Pirmininkui Marcello Pera atvykti oficialaus vizito į Lietuvą.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 01 15.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas