Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos tautinių bendrijų Lietuvoje vadovais

2004 m. sausio 15 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ketvirtadienį susitiko su Lietuvos armėnų sąjungos pirmininku Araiku Tunianu, Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininku Mahiru Gamzajevu, Lietuvos gruzinų tautinės bendrijos „Iberia“ pirmininku Sergo Amirgulašviliu bei šios bendrijos pirmininko pavaduotoju Zurabu Džavachišviliu.

Pietų Kaukazo valstybių tautinių bendrijų atstovai pabrėžė, kad armėnų, azerbaidžaniečių ir gruzinų tautinės bendrijos Lietuvoje visuomet pasisakė už Lietuvos valstybingumą, teritorinį vientisumą. Bendrijų vadovai išreiškė savo paramą Lietuvos remiamai Baltijos valstybių ir Pietų Kaukazo valstybių bendradarbiavimo plėtrai ir pasiūlė į šią veiklą įtraukti ir tautines Lietuvoje gyvenančių armėnų, azerbaidžaniečių ir gruzinų bendrijas.

Bendrijų vadovai taip pat pabrėžė palaikantys Lietuvos vykdomą šalyje gyvenančių tautinių mažumų politiką. „Mes galėtume padėti Lietuvos patirtį tautinių mažumų srityje perduoti mūsų istorinėms Tėvynėms“, visų trijų bendrijų vardu susitikime su Seimo Pirmininku kalbėjo azerbaidžaniečių bendrijos pirmininkas M. Gamzajevas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad Lietuva visuomet gerbė tautinių mažumų teises ir užtikrino, kad ši politika bus ir toliau tęsiama. Seimo Pirmininkas taip pat akcentavo, kad ateityje Seime galėtų būti sukurtas pakomitetis, atsakingas už Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų reikalus.

Seimo Pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į tautinių bendrijų svarbą Lietuvos įvaizdžiui užsienyje. „Jeigu Lietuvoje gyvenantis azerbaidžanietis, armėnas, gruzinas ar baltarusis su pagarba kalba apie mūsų valstybę užsienyje, Lietuvai tai yra pats geriausias įvertinimas“, akcentavo A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2004 01 15.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2004 metai

LR Seimas