Lietuvos Respublikos Seimas

J. Čekuolio komandiruotė į Rusijos Federaciją (2003 02 20-22)

2003 m. vasario 20-22 dienomis LR Seimo Valdybos sprendimu dalyvavau tarptautinėje konferencijoje Kaliningrade “Europa ir Rusija: vienijančios sienos”. Konferenciją organizavo Kaliningrado valstybinis universitetas, joje dalyvavo ir pranešimus skaitė Kaliningrado srities vadovai, Rusijos Dūmos atstovai, Rusijos, Suomijos, Lenkijos politologai ir diplomatai, Rusijos Šiaurės Vakarų regiono sričių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Konferencijoje aptarti aktualūs Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo aspektai, ypatingas dėmesys buvo skirtas tranzito iš motininės Rusijos teritorijos į Kaliningrado sritį ir atgal problemai. Šia tema konferencijos organizatorių teikimu perskaičiau pranešimą apie Lietuvos Respublikos požiūrį į šį klausimą.

Atkreiptinas dėmesys, jog Kaliningrado srities atstovai konferencijoje akcentavo, kad ne tranzitas, o ekonominiai Kaliningrado srities ir Europos Sąjungos santykiai turi būti prioritetiniu klausimu. Ne tiek tranzitas, kiek realus Kaliningrado srities pilotinio projekto santykiuose tarp ES ir Rusijos įgyvendinimas leistų šiai sričiai pakelti ekonomikos, o tuo pačiu ir gyvenimo lygį. Šiai pozicijai pritarė ir dauguma kitų Rusijos regionų atstovai.

Pridedu savo pranešimo konferencijoje pagrindines tezes bei konferencijos programą.

Jonas Čekuolis

LR Seimo Europos Tarybos

Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas
Naujausi pakeitimai - 2003 12 29.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   RUSIJA

LR Seimas