Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas tęsia oficialų vizitą Danijoje

2003 m. lapkričio 25 d. pranešimas VIR

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir jo vadovaujama delegacija tęsia oficialų vizitą Danijos Karalystėje.

Seimo Pirmininko vadovaujamą delegaciją priėmė Danijos Karalienė Margareta II. Susitikimo metu Artūras Paulauskas padėkojo Danijai už visapusę paramą Lietuvai.

„Danija – šalis, kuri nuo pat pradžių tvirtai rėmė Lietuvos nepriklausomybę ir norą grįžti į vakarų demokratijos pasaulį. Tikimės, kad mūsų glaudus bendradarbiavimas tęsis ir po Lietuvos tapimo ES ir NATO nare“, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Seimo Pirmininkas ir delegacija taip pat susitiko su Danijos Folketingo (Parlamento) Pirmininku Christian Mejdahl’u ir Prezidiumo nariais. Susitikimo metu buvo pabrėžta parlamentinio bendradarbiavimo svarba besiplečiančioje Europos Sąjungoje, aptartas parlamentinės vyriausybės kontrolės klausimas.

Parlamentinis, tarptautinis ir regioninis bendradarbiavimas tarp mūsų šalių taip pat buvo aptartas ir Seimo delegacijos susitikime su Folketingo Europos reikalų komiteto nariais.

Padėkojęs Folketingo nariams už Danijos apsisprendimą netaikyti septynių metų pereinamojo laikotarpio darbo jėgos judėjimui, Lietuvos parlamento vadovas išreiškė nerimą dėl jų įvestų „saugiklių“. Pagal juos Lietuvos gyventojai turėtų pateikti darbo sutarties sąlygas, kurios lems, ar jiems bus leidžiama dirbti Danijoje. „Tikimės, kad Jūs atsisakysite šios nuostatos, ir tokiu būdu bus išvengta skirtingų taisyklių taikymo senų ir naujų ES narių atžvilgiu“, pastebėjo Artūras Paulauskas.

Vėliau Artūras Paulauskas ir jo vadovaujama delegacija susitiko su Danijos Ministro Pirmininko pavaduotoju ir Ūkio bei verslo reikalų ministru Bendt Bentsen. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir Danijos ekonominių santykių perspektyvos, infrastruktūrinių projektų vystymas, aplinkosaugos Baltijos jūros regione klausimas. Seimo Pirmininkas išreiškė susirūpinimą dėl D-6 telkinio eksploatacijos ir pabrėžė, kad turi būti atlikta nepriklausoma išsami tarptautinė ekspertizė, ir tikisi, kad Danija palaikys šią poziciją.

Rytoj Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija grįš į Vilnių.

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2003 11 25.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas