Lietuvos Respublikos Seimas

Danijoje kalbama apie Vilniaus „Saulėtekio slėnį“

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir jo vadovaujama delegacija pradėjo oficialų vizitą Danijos karalystėje.

Lietuvos delegacija apsilankė Medicon slėnyje – gyvosios gamtos mokslų centre, kurio narių misija - padėti sukurti geresnes sąlygas žinių kūrimui, plėtojimui ir panaudojimui, inicijuoti naudingą bendradarbiavimą su kitais bioregionais ir organizacijomis.

Susitikimo su Medicon slėnio direktoriumi Bent Christensen’u metu Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas padėkojo už paramą ir palaikymą plėtojant žinių ekonomiką Lietuvoje. ,,Mūsų šalyje dar trūksta patirties kuriant ir vystant žinių ekonomikos branduolius, todėl pasaulyje sėkmingai veikiančių klasterių dalyvių pagalba ir patirtis labai svarbi, kadangi numatoma įkurti pirmąjį Lietuvoje žinių ekonomikos branduolį Saulėtekio alėjoje“, pastebėjo Artūras Paulauskas.

Seimo delegacija susipažino su slėnio veikla, aptarė tolimesnį bendradarbiavimą, apsilankė vienoje Medicon slėnio įmonėje „Novo Nordisk“ įmonėje, kuri yra tapusi viena pirmaujančių pasaulyje kompanijų diabeto tyrimų ir insulino gamybos srityje.

Po pietų Seimo Pirmininko vadovaujamos delegacijos nariai susitiko su Danijos Transporto ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo ministru Flemming’u Hansen’u ir aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo perspektyvas, infrastruktūrinių projektų vystymą.

Susitikimo metu Artūras Paulauskas išreiškė viltį, kad Danija palaikys Lietuvos siekį prioriteto tvarka vystyti tokius infrastruktūrinius projektus kaip Lietuvos ir Lenkijos elektros tilto sukūrimas, Via Baltica, Rail Baltica tiesimas.

,,Efektyvus Šiaurės –Baltijos šalių bendradarbiavimas ženkliai įtakoja infrastruktūrinių projektų įgyvendinimą. Mums būtų svarbi Danijos parama Europos komisijoje sprendžiant projektų prioriteto klausimą“, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Vakare Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija ketina apsilankyti vienoje efektyviausių ir labiausiai aplinkosaugininkų reikalavimus atitinkančių elektrinių ,,Energie- E2“, susitikti su lietuvių bendruomenės Danijoje atstovais.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2003 11 24.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas