Lietuvos Respublikos Seimas

Informacija apie komiteto posėdį

2003 m. lapkričio 10 dieną Ekonomikos komiteto posėdyje:

1.SVARSTYTA:

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projektas IXP-2774 ES.

NUSPRĘSTA:

1. Projekto svarstymą tęsti sekančiame komiteto posėdyje.

2.SVARSTYTA:

Privatizavimo komisijos veiklos 2002-2003 m. ataskaita.

NUSPRĘSTA:

1. Ataskaitos svarstyme daryti pertrauką.

3.SVARSTYTA:

“Dėl alkoholio gamybos įmonių privatizavimo eigos”.

Valstybės turto fondo generalinis direktorius P.Milašauskas pristatė Ekonomikos komiteto nariams informaciją “Dėl alkoholio gamybos įmonių privatizavimo eigos”, taip pat atsakė į komiteto narių klausimus.

Jis teigė, kad pirmą kartą bandant parduoti bendrovę „Anykščių vynas“ nurodyta pradinė kaina – 10 mln. litų – turėtų išsilaikyti, nes įmonė tiek verta: „Anykščių vyne“ sumontuotos gamybos linijos yra geresnės negu „Alitoje“. Be to, įmonėje šalia vyno gamybos sėkmingai plėtojama ir sulčių gamyba.

„Anykščių vyno“ privatizavimo konkurso nugalėtojai „Artrio-2“, pareiškus, kad negali įvykdyti sutartyje numatytų įsipareigojimų – už 72,93 proc. „Anykščių vyno“ akcijų sumokėti 20 mln. litų – ir atsisakius pirkti kontrolinį akcijų paketą, P.Milašausko teigimu, naują „Anykščių vyno“ privatizavimo programos projektą VTF ketina pateikti po savaitės ar dviejų ir tikėtina, kad „Anykščių vynas“ bus privatizuotas ne anksčiau kaip per pusmetį.

Daugelį Seimo Ekonomikos komiteto narių. domino klausimas - kodėl nebuvo skelbiamas naujas „Alitos“ bendrovės privatizavimo konkursas? P.Milašauskas aiškino, kad nematė prielaidų, jog paskelbus naują konkursą būtų galima gauti didesnę kainą.

„Alitos“ privatizavimo konkurso nugalėtoju buvo paskelbtas Italijos įmonių grupės „Bosca“ vadovas bei savininkas Luigiterzo Bosca, tačiau jam nustatytu laiku neatvykus parafuoti akcijų pirkimo Valstybės turto fondas, remdamasis Konkurso 58 punktu panaikino viešo konkurso rezultatus. Dviems iš likusių trijų viešo konkurso dalyvių atsisakius toliau dalyvauti AB “Alita” privatizavimo konkurse, liko tik vienas viešo konkurso dalyvis – Vytauto Junevičiaus, Vilmanto Pečiūros, Arvydo Jono Stankevičiaus ir Dariaus Vėželio konsorciumas, su kuriuo jau pradėtos derybos dėl konkursinio pasiūlymo pagerinimo ir pirkimo-pardavimo sandorio sudarymo.

4.SVARSTYTA:

Pasirengimas Alkoholio kontrolės įstatymo 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto IXP-2907 svarstymui.

NUSPRĘSTA:

1. Komiteto išvadų rengėjais paskirti R.Sinkevičių, P.Vilką, komiteto patarėją D.Šimkų ir komiteto padėjėją R.Duburaitę (pritarta bendru sutarimu).

 

 
Naujausi pakeitimai - .
Interneto Vartotojas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Ekonomikos komitetas  >   Apie posėdžius

LR Seimas