Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Rusijos Dūmos Pirmininku

2003 m. spalio 27 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pirmadienį susitiko su vizitą Lietuvoje pradedančiu Rusijos Dūmos Pirmininku Genadijum Selezniovu. Susitikimo metu Lietuvos ir Rusijos delegacijos aptarė svarbiausius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus, tolesnes parlamentinių ryšių plėtros galimybes.

Seimo Pirmininkas susitikime iškėlė aktualius Lietuvai klausimus – naftos telkinio D-6 eksploatacijos Baltijos jūroje problematiką, investicijų skatinimo bei dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių ratifikavimo Rusijos Dūmoje pagreitinimo klausimą, galimybes plėtoti intensyvesnį dialogą su Kaliningrado sritimi.

A.Paulauskas išreiškė susirūpinimą, kad greta Baltijos jūroje esančio naftos telkinio D-6 numatoma eksploatacija gali turėti neigiamo poveikio į UNESCO saugomų objektų sąrašą įtrauktai Kuršių nerijai ir pabrėžė, kad svarstant šį plataus atgarsio susilaukusį klausimą reikalingos nepriklausomų ekspertų išvados. Seimo Pirmininkas taip pat pabrėžė, jog Lietuvai svarbu, kad būtų pasirašytas susitarimas su Rusija dėl avarijų likvidavimo ir žalos atlyginimo. „Niekas nėra apdraustas, kad eksploatuojant D-6 bus išvengta avarijų“, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į Rusijos iki šiol neratifikuotas investicijų skatinimo bei dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir teiravosi, kada Rusijos Dūma ketina ratifikuoti šias sutartis. A. Paulauskas išreiškė viltį, kad sutartys bus ratifikuotos dar iki Dūmos kadencijos pabaigos.

G. Selezniovas Lietuvos parlamento vadovą patikino, kad sutarčių ratifikavimo procedūra prasidės, vos tik jų projektus Rusijos Dūmai pateiks vyriausybė.

Seimo Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad Lietuva palaiko idėją dėl Europos Sąjungos ir Rusijos bendros strategijos Kaliningrado srities plėtrai, įvairių bendrų Lietuvos ir Kaliningrado regioninio bendradarbiavimo projektų skatinimą.

Susitikime Lietuvos ir Rusijos parlamentų delegacijos taip pat aptarė Nemuno, Kuršių marių aplinkosauginius projektus, realias jų finansavimo ir įgyvendinimo galimybes.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 10 27.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas