Lietuvos Respublikos Seimas

E. Vareikio komandiruotės į Ispanijos Karalystę (2003 09 15-18)ataskaita

2003 m. rugsėjo mėn. 15-18 d.d. dalyvavau Madride vykusioje Europos Parlamento Europos Liaudies Partijos – Europos Demokratų (EPP-ED) grupės organizuotose studijų dienose ir EPP-ED grupės susitikime. Renginys vyko Madride ta pačia tvarka, kaip kad vyksta politinių grupių savaitės darbas Briuselyje, tad jo eiga sutapo iš esmės su įprastinėmis Briuselyje vykstančiomis grupės darbo savaitėmis (programa pridedama).

Programa ir dalyviai:

Studijų dienose ir EPP-ED grupės susitikime dalyvavo EPP-ED grupės nariai Europos Parlamente, bei parlamento stebėtojai, taip pat ir Ispanijos politikai, įskaitant Jose Maria Aznarą, neuždaruose posėdžiuose dalyvavo žiniasklaidos atstovai.

Naudingi pastebėjimai:

Studijų dienose buvo svarstomi du svarbūs klausimai: EPP-ED nuostatos būsimosios konstitucinės sutarties atžvilgiu (svarstymas vyko balsavimo Strasbūre išvakarėse), o taip pat EPP-ED grupės nuostatos 2004 metų Europos parlamento rinkimuose. Buvo suredaguotas ir aprobuotas dokumentas apie politinius EPP-ED prioritetus. Diskutuota apie galimybę įtraukti krikščionybės paminėjimą į konstitucinės sutarties preambulę ir nutarta palaikyti šią įdėją. Dėl EPP-ED didesnių debatų nebuvo, iš esmės jie jau ir anksčiau buvo aiškūs.

Didelio susidomėjimo susilaukė Chose Maria Aznaro pasisakymas apie naują “lotynišką” transatlantinį ryšį, kurį Ispanija ruošiasi formuoti su Ispaniškai kalbančiomis Lotynų Amerikos šalimis.

Pagarbiai

Egidijus Vareikis

Priedai: Studijų dienų programos projektas

Priedai saugomi Tarptautinių ryšių skyriuje
Naujausi pakeitimai - 2003 10 22.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   ISPANIJA

LR Seimas