Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Naumanno fondo vadovu

2003 m. spalio 15 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Friedricho Naumanno fondo prezidentu Grafu Otto Lambsdorfu.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikime akcentavo, kad Lietuva sveikina sprendimą dėl naujos Europos Sąjungos Konstitucijos projekto, tačiau pabrėžė būtinybę įtvirtinti lygiateisiškumo principą Europos Sąjungoje, neignoruojant mažųjų valstybių.

„Lietuvos valstybės piliečiai, aktyviai dalyvavę referendume ir pritarę Lietuvos narystei Europos Sąjungoje, pasisakė už Europą, kurioje kiekvienas pilietis turi lygias teises ir laisves. Todėl Europos Sąjungos Konstitucijoje tai turi būti įtvirtinta per ES valdymą, institucinę bei koordinavimo sistemą, suteikiant vienodai galių visų valstybių nacionaliniams parlamentams“, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Friedricho Naumanno fondo prezidentas pritarė Lietuvos parlamento vadovo pozicijai. „Didžiosios valstybės turi suprasti, kad susivienijusios į tam tikrą klubą – Europos Sąjungą - turi pačios taip pat laikytis šio klubo taisyklių“, akcentavo O. Lambsdorfas.

Friedricho Naumanno fondo Prezidentas taip pat patikino A. Paulauską, kad grįžęs į Vokietiją prisidės prie to, kad už priverstinius darbus Vokietijoje II pasaulinio karo metu išmokos Lietuvos piliečius pasiektų greičiau.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 10 15.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas