Lietuvos Respublikos Seimas

G. Babravičiaus komandiruotė į Monte Karlą 2003 m. gegužės 4-7 d.

Š.m. gegužės 4-7 dienomis buvau komandiruotas į Monte Karlą (Monako Kunigaikštystė) dalyvauti tarptautinėje Šiaurės šalių elektroninio verslo konferencijoje (Seimo valdybos sprendimas Nr. 1449).

Konferencijos metu buvo akcentuojamos įvairios saugaus elektroninio verslo, informacinių technologijų bei interneto vystymosi galimybės.

Kalbėjo: John Lutz, WW Vice President – on demand, Marie Wieck, Vice President – Business Integration – WebSphere, Alan Ganek, Vice President – Autonomic Computing, Daniel Chaffraix, General Manager – Utility Services – e-Business Hosting, Thomas Tobul, Program Director – ThingVantage Technologies, Peter Morrisey, World Wide Segment Executive – Life Sciences Solutions, Mark Elliot, General Manager – IBM Europe Midde East&Africa, Jens Munch-Hansen, General Manager – IBM Nordic.

Buvo pristatyta nauja veiklos kryptis – IT paslaugos “pagal pareikalavimą”. Tai naujo požiūrio į informacinių sistemų panaudojimą koncepcija, kurios esmė ta, kad informacinėms sistemoms sudėtingėjant ir brangstant, net ir didelės kompanijos ar net valstybės nėra pajėgios skirti pakankamai lėšų savo IT atnaujinti. Remiantis koncepcija, ateityje turėtų įsivyrauti stambūs informacinių paslaugų teikėjai pagal poreikius.

Pateikiau klausimą, kiek koncepcija aktuali valstybės (“el. valdžia” ir kt. ) poreikių požiūriu, t.y. ar “el.valdžios” projektams galioja tos pačios tendencijos. Buvo atsakyta, kad paslaugų teikimas pagal pareikalavimą yra universalaus pobūdžio, t.y. ir verslo subjektai, ir piliečiai, ir valstybės institucijos galės savo informacinių sistemų ir paslaugų poreikius realizuoti pagal pareikalavimą. IBM strategų teigimu, dėl informacinių sistemų tobulėjimo ir tuo pačiu metu brangimo, netolimoj ateity dominuos toks “didmeninis” IT paslaugų teikimas.

Diskusijų metu konferencijos dalyviai plačiai analizavo ir verslo aptarnavimo sferą.

Užmegstų kontaktų sąrašas saugomas Tarptautinių ryšių skyriuje.

Gintautas Babravičius
Naujausi pakeitimai - 2003 10 13.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   Kitos šalys

LR Seimas