Lietuvos Respublikos Seimas

A. Kubiliaus komandiruotė į Estijos Respubliką 2003 09 18-19

Rugsėjo 18-19 dienomis Estijos IT Asociacijos kvietimu dalyvavau Asociacijos surengtoje tradicinėje kasmetinėje konferencijoje "Nuo vizijų prie sprendimų", kurioje perskaičiau vieną iš pagrindinių pranešimų apie Baltijos regiono šalių bendradarbiavimą, kuriant regione konkurentišką žinių ekonomiką. Pranešime pristačiau Lietuvos pažangą, įvairias privataus kapitalo ir valstybės iniciatyvas, kurios sukėlė dalyvių susidomėjimą.

Konferencijos išvakarėse oraganizatorių siūlymu susitikau su Estijos Premjeru, Transporto ministru, Premjero ir Prezidento patarėjais, verslo lyderiais. Visų pokalbių metu svarbiausia tema buvo aptarimas, kaip mums pavyko pasirašyti Nacionalinį Susitarimą. Estijoje šiuo metu yra dvi konkuruojančios iniciatyvos: viena Prezidento, kita Premjero pasirašyti skirtingo turinio Nacionalinius Susitarimus. Prezidentas norėtų matyti Socialinį Susitarimą, kuriame daug dėmesio būtų skirta šeimos politikai ir demografijai, Premjeras norėtų, kad būtų susitariama dėl žinių ekonomikos vystymo.

Andrius Kubilius

2003 09 30
Naujausi pakeitimai - 2003 10 06.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   ESTIJA

LR Seimas