Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas tikisi, kad ateinančiais metais pavyks padidinti švietimo sistemos darbuotojų atlyginimus

2003 m. rugsėjo 24 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį susitiko su švietimo ir mokslo organizacijų atstovais, švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku Rolandu Pavilioniu.

Susitikimo tikslas – dar prieš prasidedant valstybės biudžeto svarstymui Seime, išanalizuoti švietimo sistemos pagrindines problemas, finansinius poreikius šių problemų sprendimui, aptarti tolesnes švietimo raidos perspektyvas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikime išreiškė viltį, kad kitų metų biudžete pavyks pasiekti, jog 2004 m. pirmo pusmečio eigoje švietimo sistemos darbuotojų, mokytojų, mokslininkų atlyginimai padidėtų apie 10 procentų, kuomet bazinis mėnesinis atlyginimas (BMA), nuo kurio skaičiuojami tarnybiniai atlyginimai išaugtų nuo 105 iki 115 litų. „Švietimas jau daugelį metų deklaruojamas kaip valstybės prioritetas, todėl turime siekti, kad švietimo darbuotojų, pedagogų vidutinis darbo užmokestis būtų didesnis už šalies vidurkį“, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas taip pat pabrėžė sieksiąs, kad jau kitais metais būtų pradėta švietimo sistemos darbo apmokėjimo reforma, kurios esmė – mokytojų atlyginimų didinimas, mokant už tuos darbus, už kuriuos jie iki šiol negaudavo atlyginimo – užklasinę veiklą, auklėtinių tėvų lankymą, moksleivių lydėjimą į ekskursijas, budėjimą renginiuose ir pan.

„Tikiu, kad taip mus pavyktų išspręsti ne tik mokytojų pragyvenimo, bet ir nusikaltimų prevencijos, kuriuos padaro nepilnamečiai, problemas, nes investicijos į mokyklą mažina investicijų poreikį į kalėjimus“, susitikime akcentavo parlamento vadovas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 24.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas