Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Izraelio Kneseto Pirmininku

2003 m. rugsėjo 22 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčia Izraelio parlamento (Kneseto) Pirmininko Reuveno Rivlino vadovaujama delegacija.

Susitikimo metu parlamentų vadovai aptarė Lietuvos ir Izraelio valstybių parlamentinius ryšius, pasikeitė nuomonėmis apie lietuvių ir žydų bendruomenių santykius, Holokausto tyrimo ir švietimo klausimus, kitas aktualijas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas išreiškė viltį, kad Izraelio Kneseto delegacijos vadovo vizitas taps svarbiu postūmiu parlamentinių Lietuvos ir Izraelio ryšių plėtojimui, padės suaktyvinti dvišalį politinį dialogą.

„Labai svarbu, kad mūsų valstybių ryšiai toliau plėtotųsi pozityvia linkme, nes Lietuvos ir Izraelio istorija yra glaudžiai susijusi, o Lietuvos žydai yra ir bus neatsiejama Lietuvos istorijos dalis“, sakė A. Paulauskas.

Gerėjančius Lietuvos ir Izraelio ryšius pabrėžė ir Izraelio Kneseto Pirmininkas, akcentavęs, kad intensyvėja vyriausybių, parlamentų ryšiai, tačiau svarbiausia, anot R. Rivlino, žmonių, lietuvių ir žydų bendruomenių ryšių plėtojimas. „Žmonės turi kalbėtis, atrasti naujus ryšius. Turiu daug vilties, kad bus atverta nauja era Lietuvos ir Izraelio santykiuose, o dvi demokratinės valstybės sugebės kartu žiūrėti į ateitį“, sakė R. Rivlinas.

Izraelio Kneseto vadovas susitikime akcentavo, kad jo vizito tikslas – plėtoti parlamentinius ryšius, prisimenant praeitį ir atsižvelgiant į tai projektuoti tolesnę ateitį, be kita ko, perdavęs Lietuvos Seimo Pirmininkui oficialų kvietimą atvykti atsakomojo vizito į Izraelį.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikime akcentavo, kad Lietuva suvokia savo praradimus Holokausto metais ir visada jaus sąžinės graužimą už tuos tautiečius, dalyvavusius žydų tautos naikinime ir priminė kad vos atgavusi nepriklausomybę, vienais pirmųjų teisės aktų Lietuva pasmerkė prieš žydus vykdytą genocidą. „Šiandien svarbiausias klausimas – ką turime padaryti, kad tai pasaulyje niekada nepasikartotų“, pabrėžė Lietuvos parlamento vadovas.

„Aš tikiu, kad sugrįžęs į Tėvynę, jūs pasakysit, kad pamatėt laisvą, saugią šalį, kurioje tokie dalykai nebegali pasikartoti“, baigdamas susitikimą sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 22.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas