Lietuvos Respublikos Seimas

Kinija artėja prie Lietuvos

2003 m. rugsėjo 18 d. pranešimas VIR

Kinijoje viešinti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama Lietuvos parlamentarų delegacija ir Kinijos Cingdao miesto vadovai parengė memorandumo dėl Cingdao ir Klaipėdos bendradarbiavimo tekstą.

Cingdao – stambus Kinijos uostamiestis prie Geltonosios jūros (7 milijonai gyventojų, išvystytos pramonės centras, geležinkelių mazgas, iš kurio sąstatai laivais keliauja į Europą).

Memorandumas pasirašytas šiandien ryte, ketvirtadienį, prestižiniame Cingdao viešbutyje „Šangri-la“. Dokumentą pasirašė Cingdao miesto vadovai, Lietuvos ambasadorius Kinijoje Artūras Žurauskas, dalyvaujant Seimo Pirmininko pavaduotojui Artūrui Skardžiui.

Jau ne pirmus metus Lietuvos ambasada Kinijoje ieško galimybių „sugiminiuoti“ abu uostus, nes Klaipėdos ir Cingdao bendradarbiavimas gali būti naudingas abejoms valstybėms.

Memorandume numatyta bendradarbiauti verslo, kultūros, sporto ir turizmo srityse. Pati bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta būsimiesiems uostamiesčiams – partneriams tiesiogiai aptarus bendradarbiavimo detales. Po memorandumo pasirašymo Lietuvos delegacija išskrido į Šanchajų.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 18.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas