Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas paprašė skubios Kinijos paramos

Šiandien (antradienį) Pekine Lietuvos Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, susitikęs su Kinijos užsienio reikalų ministru Li Džaosinu, priminė jam, kad Lietuva jau ne vieną kartą yra parėmusi Kinijos Liaudies Respublikos kandidatūrą tarptautinių organizacijų institucijose, paprašė skubios Kinijos paramos Lietuvai.

Jau kitų metų rudenį vyks rinkimai į Jungtinių Tautų Ekonominę ir socialinę Tarybą 2005-2007 metų laikotarpiui ir Lietuvai, pretenduojančiai tapti šios Tarybos nare, pasak A.Paulausko, Kinijos valstybės parama šiuose rinkimuose būtų labai naudinga.

A.Paulauskas išreiškė viltį, kad Li Džaosinas, kaip Kinijos užsienio reikalų ministras ir buvęs ilgametis Kinijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų, parems Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Pasaulio paveldo komitetą. Ši narystė Lietuvai, drauge su UNESCO norinčiai išsaugoti Neringą, pastaruoju metu tapo itin aktuali.

Kinijos žiniasklaida plačiai nušviečia Lietuvos parlamentarų delegacijos vizitą, skirdama jam pirmuosius laikraščių puslapius, informacija apie lietuvių delegacijos susitikimus su Kinijos vadovais pradedamos radijo ir televizijos laidos. Centrinis Kinijos laikraštis „Ženmin Žibao“ („Renmin Ribao“) išėjo su Lietuvos Seimo Pirmininko A.Paulausko ir Kinijos liaudies atstovų susirinkimo pirmininko U Bango nuotrauka pirmame puslapyje.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 16.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas