Lietuvos Respublikos Seimas

PRANEŠIMAS SPAUDAI

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

ŽMOGAUS TEISIŲ KOMITETAS

 

 

 

Spaudos tarnybai 2003-09-10

 

 

Komitetas 2003-09-08 posėdyje svarstė Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123 ir 224 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą Nr.IXP-2061(2) ir nusprendė siūlyti Seimui jį atmesti. Projektu buvo siūloma įteisinti leidimą vairuotojams naudoti radijo signalus fiksuojančias priemones, taip įtvirtinti bausmės neišvengiamumą asmenims, užsiimantiems transporto priemonių vagystėmis, ar nuvarymu. Komiteto nuomone, transporto priemonės vairavimas (užvaldymas) be jos savininko sutikimo labiau atitinka Baudžiamojo kodekso nustatytas veikas: “Vagystė“, “Sukčiavimas“ ar “Turto pasisavinimas“. Transporto priemonės perdavimas valdyti kitam asmeniui yra civilinės teisės reguliuojami santykiai, todėl numatyti atsakomybę Administracinių teisės pažeidimų kodekse už transporto priemonės, kaip ir kitokio turto valdymą, be teisėto pagrindo - netikslinga.

Dalyvaujant Migracijos departamento direktoriui A.Gavėnui ir diirektoriaus pavaduotojui J.Vidickui, Komitetas pradėjo klausymus dėl Įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” projekto Nr.IXP-2784ES ir Įstatymo “Dėl užsieniečių teisinės padėties” gyvendinimo įstatymo projekto Nr.IXP-2785. Nuspręsta tęsti klausymus kitą savaitę.

 
Naujausi pakeitimai - 2003 09 12.
Eglė Gibavičiūtė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Žmogaus teisių komitetas  >   Apie posėdžius

LR Seimas