Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko A. Paulausko kalba

(iš plenarinio posėdžio)

Prasidėjo Seimo VII (rudens) sesija

Šiandien prasidėjo Seimo VII (rudens) sesija, kuri tęsis iki šių metų gruodžio 23 d. Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pasakė įžanginę kalbą, kviesdamas Seimo narius darniam darbui.

 

Gerbiamieji kolegos,

Šiandien mes ir vėl duodame startą naujai, eilinei Seimo sesijai. Jau neeilinėje sesijoje, kurią galima laikyti gera treniruote prieš ilgus rudens ir žiemos posėdžius, mes pamatėme, kad parlamento laukia karštas politinis sezonas.

Suprasdamas, kad artėja ne tik biudžeto svarstymas, bet ir kitais metais prasidėsiančios rinkiminės batalijos, labai nuoširdžiai ir labai primygtinai kviečiu jus konstruktyviam ir darniam darbui - kad iki narystės Europos Sąjungoje datos mes suspėtume priimti visus planuotus teisės aktus ir galėtume drąsiai pasakyti, kad prieš įplaukdamas į plačius Europos vandenis, Lietuvos laivas neužstrigs politinių aistrų žiotyse.

Vienas svarbiausių šios, turbūt nesuklysiu pasakydamas – irgi neeilinės savo svarba - rudens sesijos klausimų neabejotinai bus 2004 metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo patvirtinimas, kurį pirmą kartą istorijoje priimsime atsižvelgdami ir į būsimą narystę Europos Sąjungoje.

Kitas, fundamentalus mūsų laukiantis darbas – patvirtinti Europos Sąjungos reikalų koordinavimo modelį, užtikrinti, kad įstatymų leidybos mechanizmas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą vyktų sklandžiai ir užtikrintai, todėl prašau jūsų ypatingo dėmesio ir aktyvumo svarstant šį aktualų klausimą.

Mūsų kelias Europos Sąjungos link jau pasuko į finišo tiesiąją, tačiau iki finišo linijos priėmimo Seime laukia dar apie 90 įstatymų, reikalingų pilnavertei Lietuvos narystei Europos Bendrijoje.

Labai svarbu, kad pirmosios grupės teisės aktų priėmimas įvyktų iki šių metų rugsėjo pabaigos. Tai ypatingai svarbu siekiant, kad ši Lietuvos derybinių įsipareigojimų įgyvendinimo pažanga būtų fiksuota Europos Komisijos Pažangos raporte.

Turiu vilties, kad šią, paskutiniąją šios kadencijos Seimo rudens sesiją mums visiems pavyks išvengti nereikalingų diskusijų, daug laiko atimančių smulkių ir kosmetinių atskirų įstatymų pakeitimų.

Manau, kad mums pavyks susitarti, kad šiuos smulkius įstatymų pakeitimus ir pataisas sesijos metu sukauptume į vieną paketą ir priimtume juos kartu, taip palengvindami darbą ir sau, ir toms visuomenės grupėms, kurioms šie aktai yra tiesiogiai taikomi.

Puikiai suprasdamas kad artėjančių rinkimų aistrų nepavyks išvengti, aš vis dėlto labai norėčiau jus paprašyti, kad bent posėdžių salėje kiek įmanoma atsiribotume nuo jų: nuo populistinio priekabiavimo vieni prie kitų, nuo oponentų, kurie, beje, yra ir kolegos, juodinimo. Bent šioje salėje sugebėkime galvoti ne tik apie savo partiją, bet ir apie savo Lietuvą.

 

v.n.
Naujausi pakeitimai - 2003 09 10.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas