Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos ir Šveicarijos parlamentų vadovai tikisi aktyvesnių dvišalių kontaktų

2003 m. rugsėjo 8 d. pranešimas VIR

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, Šveicarija tikisi aktyvesnės dvišalio bendradarbiavimo plėtros.

Pirmadienį Vilniuje susitikę Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintis Šveicarijos konfederacijos Nacionalinės tarybos Pirmininkas Yvesas Christenas aptarė aktualiausius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, Europos Sąjungos plėtros aktualijas, mažų Europos valstybių bendradarbiavimą įvykus ES plėtrai.

„Mes norime, kad mūsų ryšiai su mažomis Europos Sąjungos šalimis narėmis būtų intensyvesni, todėl Šveicarija suinteresuota, kad mažosios valstybės – būsimosios narės – būtų kuo aktyvesnės Europos Sąjungoje“, pabrėžė Šveicarijos parlamento vadovas.

Y. Christenas išreiškė viltį, kad jo vizitas padės suaktyvinti Šveicarijos ir Lietuvos dvišalį bendradarbiavimą. Jis pabrėžė, kad Europos Sąjungai plečiantis į Rytus, Šveicarijai aktualesnis tampa ir ambasados Lietuvoje įkūrimo klausimas.

Šveicarijos parlamento Pirmininko vadovaujama delegacija taip pat domėjosi Lietuvos pažanga derinant nacionalinę ir Europos Sąjungos teisę, Lietuvos pozicija vertinant Konvento dėl Europos ateities rezultatus, parlamento pasirengimu darbui narystės ES sąlygomis.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikime pristatė Lietuvos parlamento veiklą bei pabrėžė, kad iki narystės Europos Sąjungoje pradžios Lietuvos Seimui dar reikės ne tik priimti apie 60 teisės aktų, susijusių su integracija į ES, bet ir nustatyti optimalų Lietuvos institucijų bei žinybų bendradarbiavimo modelį tvarkant su ES susijusius klausimus.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 08.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas