Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuva ir Ukraina pradės glaudesnį parlamentinį bendradarbiavimą

Penktadienį Palangoje susitikę Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir Lietuvos pajūryje viešėjęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Volodimiras Litvinas sutarė kviesti steigiamąjį Lietuvos ir Ukrainos parlamentinės asamblėjos posėdį.

Parlamentų vadovai sutarė, kad šiemet įkurtai Lietuvos ir Ukrainos parlamentinei asamblėjai jau atėjo metas pradėti praktinę veiklą, plačiau aptarti svarbiausius dvišalius klausimus, Europos Sąjungos plėtros perspektyvas, regioninio bendradarbiavimo iniciatyvas, ekonominių ryšių stiprinimo galimybes.

A. Paulauskas ir V. Litvinas sutarė, kad steigiamasis parlamentinės asamblėjos susitikimas įvyks pirmąją šių metų spalio savaitę.

„Lietuva turi kuo pasidalinti demokratijos plėtojimo, integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, žmogaus teisių gynimo ir apsaugos srityse ir yra pasirengusi padėti Ukrainai plačiau įsitraukti į Europos darbotvarkės kūrimą”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, kad Lietuvos ir Ukrainos Asamblėja ateityje galėtų išaugti ir į platesnę – Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos parlamentinę Asamblėją, pasinaudojant Skandinavijos valstybių taikoma regioninio bendradarbiavimo patirtimi.

 Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 08.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas