Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Vokietijos Bundestago pirmininko pavaduotoja

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas antradienį susitiko su Vokietijos Bundestago delegacija, vadovaujama Bundestago vicepirmininkės Susanne Kastner.

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės su Vokietijos Federacine Respublika pirmininkas Justinas Karosas bei šios grupės narys, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.

Seimo Pirmininkas susitikime padėkojo Vokietijos parlamentui, jau ratifikavusiam Lietuvos stojimo į NATO ir ES sutartis. “Lietuvai šis Vokietijos parlamento žingsnis yra labai svarbus, todėl Lietuvos Seimo vardu reiškiu nuoširdžią padėką Vokietijai, nuosekliai rėmusiai svarbiausius Lietuvos siekius“, pabrėžė parlamento vadovas.

Susitikimo metu Lietuvos ir Vokietijos parlamentarų delegacijos pasikeitė nuomonėmis dėl prekybos žmonėmis ir prostitucijos prevencijos, sveikatos apsaugos, gyventojų užimtumo, aptarė kitus aktualius klausimus.

Vokietijos parlamento delegacija domėjosi, ar jaučiamas socialinis-ekonominis atotrūkis tarp Lietuvos miestų ir kaimo vietovių, teiravosi, kokiomis priemonėmis kovojama su prekyba žmonėmis ir prostitucija.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas pabrėžė, kad Lietuvos regionuose jaučiami socialiniai ir ekonominiai skirtumai, tačiau išreiškė viltį, jog įstojus į Europos Sąjungą ir atsiradus galimybėms naudotis ES struktūrinių fondų lėšomis, šiuos socialinius skirtumus pavyks sumažinti.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 09 02.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas