Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko pareiškimas dėl Užsienio reikalų ministerijoje kilusio skandalo

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas palaiko ryžtingą Užsienio reikalų ministro A. Valionio poziciją priversti susikompromitavusius URM pareigūnus palikti diplomatinę tarnybą.

„Jeigu ministras būtų laukęs, kol bus atliktas ikiteisminis tyrimas, iškeltos ir užbaigtos bylos, diplomato vardą diskreditavę pareigūnai būtų turėję galimybę šį vardą, o tuo pačiu ir Lietuvos valstybę diskredituoti ir toliau. Visuomenė jau pavargo skaičiuoti atvejus, kai dėl nepakankamų įrodymų iš pareigų atleisti pareigūnai per teismus sugrįždavo į ankstesnes darbovietes ir vėliau jau kur kas atsargiau ir dar labiau užsimaskavę vykdydavo savo ankstesnę kenkėjišką valstybei veiklą“, akcentuoja A. Paulauskas

Seimo Pirmininkas mano, kad pasidavimas spaudimui kuo greičiau atskleisti visas septynių diplomatinio korpuso pareigūnų pasitraukimo iš tarnybos priežastis gali pakenkti tolesniam tyrimui ir padėti išvengti šiems pareigūnams kur kas didesnės bausmės, nei darbo netekimas.

„Visiškai suprantamas yra visuomenės interesas žinoti, kokiais nusikaltimais kaltinami susikompromitavę užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, tačiau visuomenė turėtų būti dar labiau suinteresuota, kad per anksti atskleistos nusikaltimų detalės nepakenktų atliekamo tyrimo eigai. Tyrimo, kurio tikslas, jog priesaikai nusižengę diplomatai negalėtų išvengti pačios griežčiausios atsakomybės“, pabrėžia parlamento vadovas.

A. Paulauskui nuostabą kelia ir tai, kad iki šiol aiškinamasi, kas turėtų perduoti atliktą tyrimo medžiagą prokuratūrai. Seimo Pirmininko nuomone, Užsienio reikalų ministerija neturėtų imtis veiksmų, kurie jai nepriklauso. „Tam yra Valstybės saugumo departamentas, kaip ikiteisminio tyrimo įstaiga, turinti teisę pradėti ikiteisminį tyrimą arba perduoti medžiagą prokuratūrai, taip pat VSD vadovas, kuris vadovauja komisijai, galinčiai priimti sprendimus dėl diplomatinį korpusą sukrėtusio skandalo tyrimo medžiagos išslaptinimo“, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Dar didesnę Seimo Pirmininko nuostabą kelia tai, kad Užsienio reikalų ministrą A. Valionį, pakilusį kovoti prieš nesąžiningus URM pareigūnus, kai kas bando paversti vos ne šių, diplomatinę tarnybą diskreditavusių asmenų, „stogu“.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 07 30.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas