Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas atsisveikino su kadenciją baigiančiu Rusijos ambasadoriumi

Dvišaliai Lietuvos ir Rusijos santykiai, Kaliningrado tranzito, Rusijos naftos telkinio D- 6 eksploatacijos poveikio Kuršių nerijos ir Baltijos jūros aplinkai klausimai ir kitos aktualijos antradienį buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir kadenciją baigiančio Rusijos ambasadoriaus Jurijaus Zubakovo susitikime.

Rusijos ambasadorius susitikime pasidžiaugė, kad per beveik keturis metus trukusią kadenciją Lietuvai ir Rusijai didelę dalį aktualių klausimų pavyko išspręsti “XXI amžiaus dvasioje”. Ambasadorius taip pat pabrėžė, kad Rusija nemato kokių nors didesnių nesklandumų ar sunkumų dėl Kaliningrado tranzito.

Kalbėdamas apie naftos telkinio D-6 eksploatavimo poveikį aplinkai, J. Zubakovas akcentavo, jog Rusija yra suinteresuota saugoti Kuršių Neriją ir informavo, kad jau suderinta galimybė šį aktualų klausimŕ aptarti Lietuvos ir Rusijos aplinkos apsaugos ministrams.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas palinkėjo Rusijos ambasadoriui sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje, kurią J. Zubakovas tęs Moldovoje ir išreiškė viltį, kad iš Lietuvos jis išsiveš pačius šilčiausius įspūdžius.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 07 29.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas