Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas tikisi, kad Kinijos prekybos kelias į Europą suks per Klaipėdą

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas antradienį susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos atstovų susirinkimo Nuolatinio komiteto Pirmininko pavaduotoja Uyunčimuge ir jos vadovaujama delegacija.

Lietuvos parlamento vadovas pasidžiaugė dvišalių Lietuvos ir Kinijos politinių, kultūrinių ir ekonominių santykių plėtra, tačiau pabrėžė, kad ekonominis bendradarbiavimas galėtų būti dar intensyvesnis.

A. Paulauskas atkreipė dėmesį į palankią Klaipėdos uosto padėtį ir pasiūlė Kinijai aktyviai pasinaudoti Lietuvos vartų į Vakarus teikiamais privalumais.

“Kinija galėtų pasinaudoti gera Klaipėdos uosto infrastruktūra eksportuojant savo produkciją į Europą, juo labiau, kad mūsų šalis jau kitais metais taps pilnateise Europos Sąjungos nare”, susitikime pabrėžė Seimo Pirmininkas, pridūręs, kad Lietuva suinteresuota pritraukti kuo didesnes Kinijos investicijas, plėtoti ryšius turizmo srityje.

Kinijos parlamento vadovo pavaduotoja pritarė, kad Kinijos ir Lietuvos ekonominis bendradarbiavimas turi didžiulį potencialą. Ji pabrėžė, kad sugrįžusi į Kiniją, paragins savo šalies verslininkus pasidomėti galimybėmis eksportuoti savo prekes per Klaipėdos uostą, perduos šią informaciją už ekonominę politiką atsakingoms Kinijos valstybės struktūroms.

Seimo Pirmininkas taip pat domėjosi Kinijos investicine politika, valstybinio ir privataus kapitalo santykiu investuojant užsienio valstybėse, aptarė kitus aktualius klausimus.

Uyunčimuge Seimo Pirmininkui taip pat perdavė Kinijos Liaudies Respublikos atstovų susirinkimo Nuolatinio komiteto Pirmininko kvietimą atvykti oficialaus vizito į Kiniją ir išreiškė viltį, kad Lietuvos ir Kinijos parlamentinis bendradarbiavimas padės užmegzti ir dar labiau sustiprinti draugiškus abiejų valstybių santykius.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 07 29.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas