Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas domėjosi Ispanijoje gyvenančiais lietuviais

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas tęsia oficialų vizitą Ispanijoje. Antrąją vizito dieną Lietuvos parlamento vadovas susitiko su Ispanijos policijos generaliniu direktoriumi Augustin Diaz de Mera Garcia-Consuegra.

Susitikime Seimo Pirmininkas domėjosi Ispanijos patirtimi sprendžiant nusikalstamumo, nelegalios migracijos problemas, galimybėmis kuo greičiau suteikti laisvo asmenų judėjimo teisę Lietuvos piliečiams Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, teiravosi informacijos apie Ispanijoje gyvenančius lietuvius.

Ispanijos policijos generalinis direktorius pabrėžė, kad lietuvių nusikalstamumas Ispanijoje labai mažas. „Lietuvos gyventojai Ispanijoje nesudaro ypatingų saugumo problemų, lietuvių nusikalstamumas yra labai mažas“, - sakė policijos vadovas. Augustin Diaz de Mera Garcia-Consuegra informavo, kad lietuvių padaryti nusikaltimai Ispanijoje sudaro 0,30 % bendro nusikalstamumo, 0,88 % užsieniečių nusikalstamumo. „Bet kuriuo atveju šis skaičius nesiekia 1 procento“, - sakė policijos generalinis direktorius. Ispanijos policijos vadovo duomenimis, Ispanijoje mažėja nelegaliai dirbančių lietuvių. Pasak jo, šiuo metu šalyje gyvena apie 5 tūkstančius lietuvių, iš jų legaliai dirba 2359.

„Kuo greitesnis laisvo asmenų judėjimo teisės suteikimas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą padėtų geriau spręsti su nelegaliu darbu susijusias problemas, šalinti kitus, nuo nelegalaus darbo neatsiejamus neigiamus aspektus“, - pabrėžė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas taip pat išreiškė viltį, kad Ispanija jau greitu laiku įsteigs savo ambasadą Lietuvoje, kas taip pat prisidėtų mažinant nelegalaus darbo srautus.

Seimo Pirmininkas padėkojo Ispanijos policijos vadovui už asmenų, padariusių nusikaltimus Lietuvoje ir pasislėpusių nuo teisingumo Ispanijoje, sulaikymą ir perdavimą Lietuvai.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 07 22.
Gintarė Juodėnaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas