Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Pietų Korėjos parlamentarų delegacija

2003 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas penktadienį susitiko su Korėjos Respublikos Nacionalinės asamblėjos pirmininko pavaduotoju Boo Young Cho ir jo vadovaujama delegacija.

Susitikime aptarti dvišaliai Lietuvos ir Korėjos ryšiai, parlamentinis, ekonominis bendradarbiavimas, galimybės plėtoti ekonominius santykius, skatinti Lietuvos ir Korėjos verslininkų kontaktus.

“Tikiuosi, kad narystė Europos Sąjungoje suteiks Lietuvai papildomą pagreitį plėsti dvišalius santykius, kuriuos plėtoti yra dar labai daug rezervų”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas pasidžiaugė vis didėjančiu Lietuvos ir Korėjos parlamentiniu bendradarbiavimu. 2001 m. pavasarį Seime įkurta ryšių su Pietų Korėja parlamentinė grupė, tų pačių metų rudenį analogiška grupė įsteigta Korėjos Respublikos parlamente.

Seimo Pirmininkas susitikime taip pat akcentavo, kad siekiant glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo Lietuvos ir Korėjos respublikoms reikia kuo skubiau pasirašyti sutartį dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo bei sutartį dėl bendradarbiavimo kultūros, švietimo ir mokslo srityse.

Korėjos delegacijos vadovas pritarė, kad šių sutarčių pasirašymas atvertų naujas abejų šalių bendradarbiavimo galimybes. Boo Young Cho taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva ir Pietų Korėja jau sėkmingai bendradarbiauja informacinių technologijų srityje ir išreiškė viltį, kad šis bendradarbiavimas taps dar glaudesnis.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 07 04.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas