Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas dar kartą paragino Seimo narius pristabdyti įstatymų leidybos iniciatyvų srautą

2003 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

Penktadienį kalbėdamas Seimo posėdyje Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas dar kartą paragino Seimo narius pritarti pasiūlymui apriboti parlamente teikiamų įstatymų pataisų srautą.

“Vien per šį pusmetį priimta apie 250 įstatymų, iš kurių beveik 200 – įstatymų pakeitimai. Šis didžiulis įstatymų pataisų skaičius verčia mane dar kartą sugrįžti prie įstatymų leidybos tobulinimo ir įstatymų keitimo iniciatyvų apribojimo temos”, reziumuodamas pavasario sesijos darbus pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas kartu su grupe Seimo narių vakar pateikė Seimo statuto pataisas ir papildymus, kuriuos priėmus, įstatymų papildymo ar pakeitimo projektai Seimo posėdyje galėtų būti pateikti ne anksčiau kaip praėjus pusei metų po to įstatymo priėmimo arba kurio nors jo straipsnio papildymo ar pakeitimo.

Šis reikalavimas būtų netaikomas, kai įstatymo papildymo ar pakeitimo įstatymo projektą teikia ne mažiau kaip vienas penktadalis visų Seimo narių.

Seimo Pirmininkas taip pat pasiūlė Seime atskirai nebesvarstyti skirtingų to paties įstatymo straipsnių, o teikti juos parlamentui bendrame pakete.

“Tikiuosi, kad mums užteks politinės valios užbaigti šį procesą iki galo, pasiekti kompromisą ir padėti pagrindus geresnei ir kokybiškesnei įstatymų leidybai. Juolab, kad rudenį mūsų laukia nauji darbai ir iššūkiai”, penktadienį kreipdamasis į Seimo narius akcentavo parlamento vadovas.

A. Paulausko nuomone, šie nauji Seimo statuto pakeitimai leistų nuosekliau ir sistemiškiau tobulinti įstatymus, užkirstų kelią keisti juos vos priėmus, tuo pačiu padidintų Seimo narių atsakomybę priimant įstatymus, leistų pagerinti priimamų teisės aktų kokybę.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2003 07 04.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas