Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba plenariniame posėdyje 2003 07 04

2003 m. liepos 4 d. pranešimas VIR

 

Gerbiamieji kolegos,

Pirmiausiai noriu pasveikinti jus visus, sėkmingai baigiančius pratęstą Seimo pavasario sesiją ir pagaliau sulaukusius vasaros, kuri į Seimą atėjo gerokai pavėlavusi.

Vis dėlto tikiuosi, kad jūs, skirtingai nei vasara, po trumpo atokvėpio sugrįšite čionai nepavėlavę, su nauja energija, naujais gerais sumanymais ir idėjomis, kurie teigiamai įsikomponuos į mūsų valstybės gerovės kūrimą.

Šį pusmetį Seimas dirbo iš tiesų intensyviai - priimti labai svarbūs Švietimo, Šilumos ūkio, Vidaus tarnybos statuto patvirtinimo, Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatymai, Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinasis įstatymas, taip pat Prokuratūros įstatymo pakeitimo, Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimo įstatymai – aš paminėjau tik keletą ypatingą svarbą turinčių šiemet priimtų teisės aktų.

Vis dėlto noriu atkreipti dėmesį, kad mums taip ir nepavyko išspręsti įstatymų priėmimo proceso skubotumo ir chaotiškumo. Vien per šį pusmetį priimta apie 250 įstatymų, iš kurių beveik 200 – įstatymų pakeitimai. Šis didžiulis įstatymų pataisų skaičius verčia mane dar kartą sugrįžti prie įstatymų leidybos tobulinimo ir įstatymų keitimo iniciatyvų apribojimo temos.

Džiaugiuosi, kad Seimas vakar žengė pirmą žingsnį, Seimo statute įteisinant apribojimą, kuris leistų ne anksčiau kaip po pusės metų pateikti pataisas jau priimtam įstatymui ar atskiram jo punktui, padėtų pagrindus surinkti į bendrą paketą ir kompleksiškai svarstyti atskirus to paties įstatymo pataisų projektus.

Tikiuosi, kad mums užteks politinės valios užbaigti šį procesą iki galo, pasiekti kompromisą ir padėti pagrindus geresnei ir kokybiškesnei įstatymų leidybai. Juolab, kad rudenį mūsų laukia nauji darbai ir iššūkiai.

Gerbiamieji,

Šis Seimo posėdis – ne vien artėjančios parlamentinės vasaros išvakarės. Jį pradedame pasitikdami iškilų mūsų valstybei jubiliejų – Mindaugo karūnavimo 750 m. sukaktį

Mindaugo, jau prieš 750 metų lemtingai nubrėžusio vakarietiškos orientacijos kryptį, įvedusio Lietuvą į krikščioniškosios Europos valstybių tarpą kaip lygiavertį politinį partnerį. Mindaugo, kuris tiesė Lietuvos integracijos į krikščioniškąją Europą kelius ir kurio vardas šiandien tapo mūsų valstybės europėjimo simboliu.

Simboliška, kad kaip ir prieš 750 m., Lietuva ir vėl yra naujo kelio pradžioje, ką tik priėmusi lemtingą sprendimą, padėjusį tvirtus pamatus Lietuvos valstybei ir vėl įsitvirtinti vieningos Europos žemėlapyje.

Manau, kad referendume dėl narystės Europos Sąjungoje išreikšta Lietuvos žmonių valia, gražinusi Lietuvą į Europos tautų bendruomenę yra puikus karaliaus Mindaugo veiklos įprasminimas, teikiantis naujos vilties, kad tai, ko iki galo nepavyko pasiekti pirmajam ir vieninteliam Lietuvos karaliui, pavyks pasiekti jaunai ir ambicingai šiandieninei Lietuvos valstybei.

Tad dar kartą linkiu darniai ir sutelktai užbaigti paskutinius šios sesijos darbus, deramai sutikti mūsų valstybingumo šventę ir pasisemti naujų jėgų naujiems darbams kuriant mūsų valstybės gerovę.

Ačiū už dėmesį.

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 07 04.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas