Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Lenkijos Premjeru ir Užsienio reikalų ministru

2003 m.birželio 26d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama Lietuvos parlamento delegacija ketvirtadienį Varšuvoje susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Leszeku Milleriu ir Užsienio reikalų ministru Wlodzimierzu Cimoszevicziumi.

Susitikimų metu aptarta dvišalių Lietuvos ir Lenkijos projektų įgyvendinimo eiga, pasirengimas bendradarbiauti Europos Sąjungos ir NATO struktūrose, regioninio bendradarbiavimo iniciatyvos, tautinių mažumų švietimo, kiti aktualūs klausimai.

Susitikimuose Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį į būtinybę kuo dinamiškiau plėtoti bendrus dvišalius infrastruktūrinius projektus – Lietuvos ir Lenkijos energetikos tilto sukūrimą, kelio “Via Baltica” ir geležinkelio“Rail Baltica” modernizavimą.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad stodamos į Europos Sąjungą, Lietuva ir Lenkija turi padaryti savo ekonomikas labiau integruotas tarpusavyje, pagerinti abi šalis jungiančią infrastruktūrą - kelius ir geležinkelius.

L. Milleris informavo A. Paulauską, kad jau pasirašytas bendras Lietuvos ir Lenkijos premjerų laiškas Europos Komisijos pirmininkui, kuriuo prašoma paramos Lietuvos ir Lenkijos elektros tinklų sukūrimui, pritarė, kad reikia skirti daugiau dėmesio infrastruktūrinių projektų plėtojimui.

Lietuvos parlamento vadovas pabrėžė, kad pasirašius šį dokumentą, išreiškiantį abejų valstybių bendrą valią, galima pagrįstai tikėtis ES finansinės pagalbos tiesiant elektros tiltą.

Lietuvos parlamento vadovas susitikimuose su L.Milleriu ir W.Cimoszewicz’iumi taip pat aptarė valstybinių institucijų darbo koordinavimą šalims įstojus į ES, Lietuvos ir Lenkijos bendrų interesų atstovavimą išsiplėtusios Europos Sąjungos institucijose, Konvento dėl Europos ateities darbo rezultatus.

Ketvirtadienį po pietų Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija sugrįžo į Vilnių.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2003 06 26.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas