Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Lenkijos Prezidentu

2003 m. birželio 25 d. pranešimas VIR

Susitikime su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku Lenkijos Prezidentas Aleksanderis Kvasnievskis pasidžiaugė, kad Lietuvai ir Lenkijai pavyko sureguliuoti daugelį jautrių dvišalių klausimų. A.Kvasnievskis pabrėžė, kad Lenkija padidino finansavimą Punsko ir Seinų mokykloms. „Lietuviškos mokyklos turi išlikti, ir tokių sprendimų reikia daugiau“, sakė Lenkijos vadovas. Seimo Pirmininkas padėkojo už šį sprendimą ir pabrėžė, kad Lietuvos Seimas priėmė švietimo įstatymą, kuris tautinių mažumų švietimo klausimus sprendžia europiniame lygyje.

Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimai. Lenkijos Prezidentas užtikrino, kad jo šalis artimiausiu metu ratifikuos Lietuvos stojimo į NATO sutartį. „Dėl to nėra jokių abejonių“, sakė A.Kvasnievskis. Seimo Pirmininkas ir Lenkijos Prezidentas aptarė abiejų šalių karių dalyvavimą Irake, kitus aktualius klausimus.

Lietuvos parlamento vadovas pasveikino Lenkijos vadovą su gerais referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje rezultatais. Prezidentas atsakė, kad „Po Lietuvoje vykusio referendumo buvau tikras, jog referendumas Lenkijoje taip pat baigsis sėkme, nes sunku būtų įsivaizduoti, kad lietuviai ir lenkai tokiu atsakingu metu eitų skirtingomis kryptimis“.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 25.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas