Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko vizito proga Lenkijos Seime pajudėjo NATO sutarties ratifikavimas

2003 m. birželio 25 d. pranešimas VIR

Greitą NATO sutarties ratifikavimą Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui, viešinčiam Lenkijoje, užtikrino šios šalies Seimo ir Senato vadovai.

Vizito metu Seimo Pirmininkas susitiko su Lenkijos Respublikos Senato Maršalu Lionginu Pastusiaku, Lenkijos Seimo Europos komisijos pirmininku Juzefu Oleksiu ir Komisijos prezidiumu, Užsienio reikalų komisijos pirmininku Ježiu Jaskiernia, kartu su Lenkijos Respublikos Seimo Maršalu Mareku Borovskiu Lenkijos parlamento rūmuose atidarė dokumentinę parodą „Lietuva Europos kelyje“.Seimo Pirmininko vizito metu aptarti Lietuvos ir Lenkijos dvišalio bendradarbiavimo, narystės Europos Sąjungoje ir NATO, regioninio bendradarbiavimo stiprinimo ir kiti klausimai.

Lenkijos parlamento vadovas M.Borovskis užtikrino, kad Lenkijos Seimas artimiausiu metu ratifikuos stojimo į NATO sutartį. Jis informavo, kad šiandien Lenkijos Seimo Užsienio reikalų ir Gynybos reikalų komisijų bendrame posėdyje pradėtas pirmasis Lietuvos stojimo į NATO sutarties svarstymas.

Susitikimuose su Lenkijos parlamentarais daug dėmesio skirta būsimam abiejų šalių bendradarbiavimui Europos Sąjungoje. Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad daugelį bendrų infrastruktūrinių projektų galima bus realizuoti pasinaudojant ES struktūriniais fondais. A.Paulauskas atkreipė dėmesį, kad yra būtina modernizuoti abi šalis jungiančius kelius ir geležinkelius. „Tai turi būti vienodai svarbu ir Lietuvai, ir Lenkijai. Europos greitkelyje mūsų laukia ilgi kilometrai, kuriuos matuosime jau tais pačiais matais, bendromis pastangomis kurdami savo tautų gerovę, ir tik nuo mūsų priklausys, kuria šio greitkelio juosta mes judėsime – ar arčiau kelkraščio, ar pačia greičiausia jo dalimi“, sakė Lietuvos parlamento vadovas.

Lenkijos Seimo Europos komisijos pirmininkas J.Oleksis pabrėžė, kad ES gali daug pasimokyti iš Lietuvos ir Lenkijos unijos. „Kiek daug kalbų kyla Konvente kas vadovaus ES, o mes prieš šimtmečius priėmėme Jogailą“, sakė Lenkijos parlamentaras.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 25.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas